Zabawa jest ważną częścią dzieciństwa

Zabawa jest ważną częścią dzieciństwa

Zabawki są nie tylko fajne i przyjemne, ale także mają wiele zalet dla twojego malucha, w przeciwieństwie do zabawy z elektronicznymi gadżetami dostępnymi obecnie w powszechnej sprzedaży.

Niektóre aplikacje do pobrania na tablet czy smartfon mogą być pomocne dla Twojego dziecka, mogą uczyć się alfabetu, liczenia, a nawet przeliterować słowo. Jednak robienie tego nie promuje rozwoju fizycznego w porównaniu do korzystania z każdej części ciała podczas zabawy ruchowej. Kupując zabawki, wybieraj takie, które są odpowiednie do wieku, ponieważ może to pomóc Twojemu dziecku rozwinąć umiejętności fizyczne, emocjonalne i umysłowe. Zabawki, które można trzymać i wydające odgłosy, takie jak grzechotki, piłki, pluszaki, oraz zabawki, których mogą słuchać, jak nagrania kołysanek oraz książeczki, to zabawki, które z pewnością zainteresują najmłodsze dzieci. Starsze maluchy wolą zabawki, którymi można się aktywnie bawić, takie jak lalki i pojazdy z kołami, zabawki do kąpieli, przedmioty, które można zbudować, takie jak klocki i puzzle, i wreszcie zabawki, które wykorzystują ich aktywność fizyczną, jak rowerki, piłki czy skakanki. Dzieci w wieku kilku lat interesują się również zabawkami, które wymagają myślenia i uczenia się rozwiązywania problemów, takie jak łamigłówki lub klocki, czy shopkins, które się łączą, lubią też materiały artystyczne, takie jak modelina, kredki, kolorowe farby i papier, które rozwijają zainteresowania artystyczne.

Zabawa takimi zabawkami z pewnością przyniesie korzyści Twojemu dziecku na wiele sposobów.

Dla młodszych dzieci kupuj zabawki odpowiednie dla nich przedziału wiekowego, które nie mają małych czy ruchomych części, które mogą zostać połknięte lub oderwane. Twój maluch może prędzej czy później chcieć zostać malarzem. Zachowaj dodatkowe środki ostrożności przy zakupie materiałów artystycznych, takich jak kredki, farby i markery oraz inne zabawki zawierające płyny, ponieważ mogły być wykonane z trujących chemikaliów. Aby uniknąć zakupu zabawek z tymi szkodliwymi chemikaliami, sprawdź etykiety i sprawdź, czy są bezpieczne w razie przypadkowego połknięcia.