W jakich sytuacjach można sprawdzać lokalizację telefonu

W jakich sytuacjach można sprawdzać lokalizację telefonu

Wbudowany w smartfony odbiornik GPS pomoże Ci zachować bezpieczeństwo, uniknąć zgubienia się, odnaleźć skradziony telefon i wybrać najlepszą imprezę w piątek wieczorem.

Dodatkowo połączenie danych GPS i triangulacji wieży komórkowej może ujawnić twoją aktualną lokalizację wszędzie tam, gdzie twój telefon ma sygnał. Taka technologia budzi jednak obawy dotyczące prywatności. Korzystanie z informacji zebranych z odbiornika GPS twojego telefonu lub współpraca z operatorem sieci komórkowej w celu określenia pozycji urządzenia względem pobliskiej wieży komórkowej pomaga policji lub służbom ratunkowym znaleźć konkretną osobę w sytuacji awaryjnej, nawet jeśli nie zna swojej lokalizacji lub nie może mówić. Niektóre telefony komórkowe mają funkcje śledzenia, które mogą usprawnić twoje życie towarzyskie. W jakich sytuacjach można sprawdzać lokalizację telefonu

Aplikacja do pobrania na iPhone’a to przykład takiej usługi, która wyświetla na mapie kropki reprezentujące lokalizacje twoich znajomych, pozwalające na odnalezienie się w zatłoczonym miejscu.

Śledzenie telefonu komórkowego pozwala rodzicom zawsze wiedzieć, gdzie są ich dzieci. Niektóre telefony z wbudowanym oprogramowaniem okresowo przesyłają dane o bieżącej lokalizacji telefonu do centralnego serwera za pośrednictwem sieci komórkowej. Logując się do serwisu przez Internet, możesz sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się twoje dziecko oraz gdzie było wcześniej, ujawniając, czy twoje dziecko okłamało cię o swoich działaniach lub znajduje się w potencjalnie niebezpiecznym lub niewłaściwym miejscu przykładowo w trakcie godzin lekcyjnych. Gdy firma wydaje telefony komórkowe swoim pracownikom, może wykorzystać informacje o śledzeniu z telefonów, aby zobaczyć, gdzie pracownicy spędzają czas podczas godzin pracy. Usługi śledzenia lokalizator telefonu dla firm oferują dodatkowe funkcje, takie jak możliwość wyświetlania ostrzeżenia, gdy pracownik jedzie z prędkością przekraczającą podane ograniczenie, lub znajduje się w nieodpowiednim miejscu, co jest przydatne dla firm taksówkarskich i dostawczych.