Jak właściwie odnowić i pomalować dach?

Jak właściwie odnowić i pomalować dach?

Każdy dach będzie co pewien czas wymagał kontroli, musimy wtedy sprawdzić jego stan i w razie nieprawidłowości dokonać koniecznych napraw.

Jeżeli zauważymy, że nasz dach przecieka, powinniśmy zlokalizować źródło nieszczelności, wówczas możemy dokonać naprawy części dachu, lub też zdecydować się na wymianę całego pokrycia. Oczywiście wymiana całego pokrycia dachowego będzie wiązała się z wysokimi kosztami, dlatego też należy dbać o stan pokryć dachowych. W przypadku dachów metalowych, wykonanych z papy czy też innych materiałów, możliwe jest wykorzystanie różnego rodzaju farb, które będą dodatkowym zabezpieczeniem takiego pokrycia. Możemy przykładowo wybrać kolor jasny, lub biały który nie będzie absorbował promieni słonecznych, dzięki czemu nie będzie się tak nagrzewał. Będzie to dużą zaletą w okresie letnim, kiedy na poddaszu występują wysokie temperatury. Z czasem powierzchnia naszego dachu wystawiona na działanie promieni UV, ale także deszczu, śniegu czy gradu, może ulec zniszczeniu. Wówczas należy nałożyć nową warstwę pokrycia, ale przed tym procesem należy oczywiście pamiętać o odpowiednim przygotowaniu powierzchni całego dachu. W przypadku dachu metalowego należy bardzo dokładnie sprawdzić, czy w żadnym miejscu nie pojawiają się ośrodki rdzy. Jak właściwie odnowić i pomalować dach?

Każde miejsce, w którym pojawia się brązowy nalot, należy odpowiednio wyczyścić i zabezpieczyć, a wówczas będzie można pomalować całą powierzchnię dachu.

Należy jednak pamiętać, że powinno się to zrobić w odpowiednich warunkach, ponieważ większość stosowanych farb najlepiej nakładać przy temperaturze powyżej 15 stopni Celsjusza ale nie więcej niż 25 stopni Celsjusza. Produkty do malowania znajdziemy w zakładce sklepu internetowego www.proof-tech.com/malowanie/. Warto także zwrócić uwagę na wilgotność powietrza, ponieważ z całą pewnością nie powinniśmy malować naszego dachu w czasie deszczu, a optymalne warunki to wilgotność powietrza w granicach 70 do 80 procent. Oczywiście będziemy musieli użyć odpowiedniej jakości farby, powinna być to farba odporna na działanie wody, czynników atmosferycznych, oraz promieni UV.