Jaki materac nadaje się do spania na podłodze?

Jaki materac nadaje się do spania na podłodze?

Zastanawiasz się nad zakupem łóżka? Z pewnością jesteś oszołomiony rozległą ofertą sklepów, zachwalających zalety tego czy innego modelu. Trudno się zdecydować, tym bardziej, że to przecież jeden z najważniejszych elementów wyposażenia domu. Zamiast główkować się nad tym, jaki stelaż będzie właściwy i z jakiego materiału powinna być zrobiona rama, rozważ spanie na samym materacu. 

Kiedy zdecydować się na materac do spania na podłodze?

Nie da się ukryć: wymarzone łóżko może sporo kosztować. Jeśli chcemy, by było wykonane z wysokiej jakości materiałów, musimy przygotować się na duży wydatek. Decydując się zatem na goły materac położony bezpośrednio na podłodze, minimalizujemy koszty. Możemy sobie pozwolić na zakup najlepszego dostępnego materaca, a jednocześnie rezygnować z zapłacenia za ramę czy drewniany stelaż. 

Materac do spania na podłodze to także doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy zajmują niewielkie mieszkanie. Pełnowymiarowe łóżko może zajmować sporo miejsca, zwłaszcza że zwykle znajduje się w centralnej części pomieszczenia. Tym sposobem mebel zdominuje pokój i znacząco utrudni poruszanie się po nim czy też ustawienie pozostałych sprzętów. Materac na podłodze nie zajmie tak dużej przestrzeni, również wtedy, kiedy zajmujemy poddasze o niewielkiej powierzchni użytkowej. Przy okazji takie rozwiązane nada naszemu mieszkaniu nowoczesny, minimalistyczny wygląd.

Jaki wybrać materac do spania na podłodze?

Pod hasłem „materace Katowice” znajdziesz teraz tak szeroki wybór, że trudno zdecydować się na właściwy model. Sprawa komplikuje się tym bardziej, kiedy szukamy czegoś odpowiedniego do położenia na podłogę, co wymaga szczególnego przemyślenia.

Materac na podłogę – który się nie nadaje?

Z góry musimy skreślić materace sprężynowe. Chociaż często i chętnie wybierane, ich konstrukcja sprawia, że nie nadają się do twardego podłoża. Brak odpowiedniego podparcia może spowodować, że za każdym razem, gdy położysz się spać, będziesz wyczuwać znajdujące się w środku sprężyny. Nie ma zatem szans, że rano wstaniesz wypoczęty.

Materace lateksowe niestety też nie są przeznaczone do spania na podłodze. Zbudowany na bazie mleczka kauczukowego, jest oczywiście bardzo wygodny, jednak gdy będzie przylegał bezpośrednio do podłoża, uniemożliwimy wentylację powietrza, a to z kolei może prowadzić do rozwoju pleśni.

Materac na podłogę – najlepszy wybór

Piankowy materac znakomicie się sprawdzi. Wystarczy go regularnie odwracać, by móc cieszyć się wygodnym miejscem do spania, dopasowującym się do pozycji ciała i podpierającym kręgosłup. Równie dobrym pomysłem będzie zainwestowanie w materac kieszeniowy (szczególnie z wkładem kokosowym), ponieważ jest niezwykle elastyczny i dostosowuje się do ciężaru i ułożenia śpiącej osoby.