Twórczość zespołu Figo Fagot

Twórczość zespołu Figo Fagot

Jednym z najciekawszych i najbardziej rozpoznawalnych zespołów muzycznych w naszym kraju jest Figo Fagot, jest to zespół założony przez Bartosza Walaszka oraz Piotra Połacia.

Ich styl określa się jako prześmiewcze disco-polo, cechują ich bardzo ciekawe teksty, z pewnością warto zwrócić uwagę na nieszablonową rytmikę, chociaż muzykę nawiązuje do disco polo to jest to nurt bardziej humorystyczny. Zespół często koncertuje na żywo, ich występy cieszą się dużą popularnością wśród młodej widowni, często występują w znanych klubach w Warszawie czy też innych miastach.

Twórczość zespołu Figo Fagot

Czym charakteryzuje się twórczość Figo Fagot?

Zespół powstał w 2010 roku, związany jest z takimi projektami jakie Git Produkcja, która stworzyła wiele znanych seriali komediowych. Oczywiście Bartosz Walaszek to artysta związany z projektami filmowymi oraz muzycznymi, warto wymienić amatorski film Wściekłe pięści Węża, który stał się filmem kultowym w pewnych kręgach młodzieży. Znamy go także jako animatora serii Blok Ekipa, Kapitan Bomba czy też serialu Egzorcysta, który znajdziemy w serwisie streamingowym Netflix. Zespół Figo Fagot pierwszą płytę wydał w 2012 roku była to płyta Na Bogatości, w dorobku zespołu znajduje się już sześć płyt, warto zwrócić uwagę, iż są to utwory bardzo ciekawe, które często znajdowały się na listach przebojów, ich utwory często były grane także przez stacje muzyczne.

Pomimo iż muzyka zespołu Figo Fagot może być kojarzona z disco polo, jest raczej pastisz, bardzo luźne podejście do disco-polo. Z pewnością warto zwrócić uwagę iż panowie tworzą bardziej ambitne teksty, które szybko wpadają w ucho. Oczywiście jest to twórczość bardzo interesująca, panowie grają na instrumentach klawiszowych, piszą teksty oraz muzykę. Oczywiście często także koncertują, możemy usłyszeć ich na różnych koncertach, festiwalach muzycznych.

Nowym projektem jest gra figo 86, jest to gra platformowa przeznaczona na telefony komórkowe, gra która nawiązuje do klasycznych gier, które znamy z 8-bitowych konsol do gier. Jest promocją nowych utworów, obecnie przy pomocy smartfona czy też tabletu możemy pobierać różne aplikacje, w ten sposób można docierać do dużej grupy odbiorców. Jest to z pewnością bardzo ciekawy pomysł na promocję twórczości muzycznej.