Jak wybierać świece zapachowe?

Jak wybierać świece zapachowe?

Świece zapachowe mogą być bardzo dobrym pomysłem na stworzenie wyjątkowego nastroju w naszym domu, na rynku znajdziemy wiele różnych świec.

Mogą różnić się wielkością i kształtem, ale zasadniczo kupujący kierują się zapachem. Warto wrócić uwagę na rodzaj zastosowanego wosku, w zależności od tego z czego został zrobiony świca będzie spalała się szybciej lub wolniej. Oczywiście idealnie byłoby, gdyby świeca zapachowa była całkowicie naturalna, wykonana z wysokiej jakości wosku, perfum i olejków eterycznych oraz czystych bawełnianych knotów. Powinniśmy unikać świec wykonanych z produktów ubocznych ropy naftowej, syntetycznych zapachów, sztucznych barwników i knotów ołowianych ponieważ pachną sztucznie, ale mogą również uwalniać szkodliwe toksyny do powietrza. Wosk parafinowy jest powszechnie stosowany do świec, ponieważ ma dobry zapach i stabilne palenie, ale może pozostawić czarne ślady sadzy na wewnętrznej stronie świecznika. W tym przypadku świeca nie powinna stać obok ściany, ponieważ może pozostawić na niej smugę. Jak wybierać świece zapachowe?

Popularną alternatywą jest wosk sojowy, który pochodzi z odnawialnych źródeł roślinnych.

Spalanie jest dłuższe i czystsze niż w przypadku parafiny, a zapach uwalnia się delikatnie. Wosk roślinny, który jest pozyskiwany i oczyszczany z roślin, wygląda podobnie do wosku sojowego, ale nie pali się tak stabilnie, dlatego często jest mieszany z innymi rodzajami wosku. Wosk pszczeli jest również coraz bardziej popularny, ponieważ ma swój niepowtarzalny zapach i długi czas palenia. Tanie świece zapachowe mogą być przesadnie słodkie i jaskrawe mają także tendencję do szybkiego i agresywnego wypalania. Droższe świece na ogół wykorzystują najwyższej jakości składniki, które palą się z bardziej eleganckim blaskiem i naturalnymi aromatami, a także mają znacznie dłuższy czas palenia. W sklepach dostępne są różne zapachy do domu, jednak świece są chyba najpopularniejszym pomysłem. Oprócz zapachu dają także blask, można dobrać je kolorystycznie do naszego otoczenia.