Przewodnik po ubezpieczeniach na życie

Przewodnik po ubezpieczeniach na życie

Kupno ubezpieczenia na życie to poważna decyzja.

Jeśli umrzesz i wybrałeś zły plan świadczeń, Twoi bliscy mogą mieć problemy finansowe. Wszystkie decyzje, które musisz podjąć, dotyczące różnych rodzajów ubezpieczenia i planów świadczeń, mogą wydawać się przytłaczające, ale nie musi tak być. W tym artykule znajdziesz przydatne informacje na temat ubezpieczenia na życie.Uzyskaj polisę ubezpieczeniową na życie za pośrednictwem doradcy finansowego, a nie pośrednika. Broker ubezpieczeniowy zarabia dużą prowizję od każdej zakupionej polisy ubezpieczeniowej. I odwrotnie, doradca finansowy otrzyma zryczałtowaną opłatę. Ponieważ doradca finansowy już wie, ile mu zapłacą, może nie być tak nachalny, gdy próbuje Ci coś sprzedać, i prawdopodobnie będzie z Tobą bardziej uczciwy.Jeśli nie rozumiesz żargonu związanego z polisą na życie, zatrudnij lokalnego agenta ubezpieczeniowego na życie. Mogą wyjaśnić warunki Twojej polisy, abyś nie kupował polityki, która jest dla Ciebie niewłaściwa. Zazwyczaj ci agenci nie pobierają dużych pieniędzy.Nigdy nie kłam na wniosku o ubezpieczenie na życie. Chociaż może wydawać się kuszącym pomysłem powiedzenie, na przykład, że nie palisz, kiedy to robisz, kłamstwo na wniosku jest podstawą do anulowania polisy, gdy oszustwo zostanie ostatecznie odkryte. Powiedz prawdę i zamiast tego rozejrzyj się za najlepszą ceną.Skorzystaj z opcji przyspieszonego świadczenia z tytułu śmierci, jeśli oferuje je Twoja firma ubezpieczeniowa. Przewodnik po ubezpieczeniach na życie

To świadczenie z tytułu ubezpieczenia na życie umożliwia ubezpieczonemu otrzymanie znacznej kwoty świadczenia z tytułu śmierci z polisy w przypadku śmiertelnej choroby.

Może to pozwolić ubezpieczonemu na wykorzystanie tego świadczenia na pokrycie kosztów leczenia, leczenia eksperymentalnego, podróży, remontów domu lub personelu pielęgniarskiego.Przed zakupem ubezpieczenia na życie należy określić kwotę ubezpieczenia, której potrzebujesz. Najprostszym sposobem na to jest pomnożenie średniej rocznej pensji przez osiem. Istnieje również wiele prostych w użyciu kalkulatorów internetowych, które pomogą Ci dowiedzieć się, ile potrzebujesz ubezpieczenia na życie.Poświęć trochę czasu na aktualizację istniejącej polisy ubezpieczeniowej na życie, gdy zajdą jakiekolwiek istotne zmiany w Twoim życiu. Obejmuje to zapewnienie dodatkowych osób na utrzymaniu, jeśli bierzesz ślub, masz dzieci lub zaczynasz opiekować się starszym rodzicem. Obejmuje to również zmniejszenie ubezpieczenia w przypadku rozwodu lub po ukończeniu przez dzieci college’u. Jeśli jesteś w wieku, w którym twoje poprzednie osoby na utrzymaniu są teraz samowystarczalne i masz wystarczająco dużo oszczędności na emeryturę, możesz całkowicie anulować polisę ubezpieczenia na życie.Zakup działki pogrzebowej przed śmiercią pomoże Twojej rodzinie zaoszczędzić pieniądze, gdy odejdziesz. Niestety, spontaniczne zakupy działek wydobywają z branży pogrzebowej pozbawiony skrupułów charakter, a działka po śmierci może kosztować dużo więcej niż działka kupiona z dużym wyprzedzeniem.Pamiętaj, że polisy na życie na dożycie to opcja polisy, z której powinieneś skorzystać, jeśli chcesz mieć opcję inwestycyjną. Te polisy obciążą Cię wyższą składką i przekażą część tych pieniędzy do funduszu inwestycyjnego. Możesz wybrać okres 10, 20 lub 30 lat, a następnie wypłacić tę inwestycję swoim beneficjentom.Wybór polisy ubezpieczeniowej na życie to żadna śmieszna sprawa. Jest milion i jeden sposobów na bałagan. Teraz, gdy zapoznałeś się z radami zawartymi w tym artykule, jesteś znacznie lepiej przygotowany do podejmowania decyzji, które pomogą Twoim bliskim prosperować, nawet jeśli niespodziewanie umrzesz.