Przydatne akcesoria samochodowe do telefonu

Przydatne akcesoria samochodowe do telefonu

Jeśli wybierasz się w długą trasę lub pracujesz jako kierowca, dostawca czy kurier, z pewnością będziesz musiał prędzej czy później skorzystać w samochodzie z telefonu. Oczywiście – aby zachować bezpieczeństwo i nie łamać przepisów – możesz zrobić to jedynie, wykorzystując przystosowane do tego akcesoria. Zobacz, jakie gadżety do telefonu okażą się pomocne podczas jazdy samochodem.

Prowadź bezpieczne rozmowy w czasie jazdy

Prowadząc samochód, nie możesz rozmawiać przez telefon, trzymając słuchawkę przy uchu. Stwarza to niebezpieczeństwo, a ponadto jest zabronione przez przepisy i grozi mandatem i punktami karnymi. Właściciele nowych pojazdów w zasadzie nie muszą się martwić o ten problem, ponieważ większość nowych modeli posiada zestawy głośnomówiące wbudowane w pokładowe radio. Dla tych, których samochody nie mają takiego wyposażenia, rozwiązaniem są:

  •         zestawy głośnomówiące – umieszcza się je najczęściej na desce rozdzielczej lub osłonie przed słońcem, łączą się z telefonem za pomocą Bluetootha i pozwalają na swobodne prowadzenie rozmów;
  •         słuchawki Bluetooth – obecnie to rozwiązanie jest znacznie popularniejsze, słuchawki można trzymać w uchu nieustannie, gdyż są wygodne i w niczym nie przeszkadzają, są bardzo popularne wśród zawodowych kierowców.

Ładowarki samochodowe

Podczas całego dnia w pracy albo dłużej podróży dobrze jest zawsze mieć możliwość skorzystania z telefonu, choćby w celu wezwania pomocy. Dlatego należy zadbać o to, żeby w samochodzie nie zabrakło ładowarki.

Ładowarki samochodowe mogą występować w różnych wariantach. Nowsze modele pojazdów wyposażone są w gniazda USB, a wówczas wystarczy Ci po prostu kabelek, dzięki któremu podłączysz swój telefon do gniazda. W starszych modelach potrzebna będzie Ci wtyczka do zapalniczki samochodowej. Możesz zdecydować się na:

  •         ładowarkę z wtyczką do zapalniczki samochodowej ze zintegrowanym kablem;
  •         przejściówkę pomiędzy zapalniczką a złączem USB.

Oczywiście musisz pamiętać o tym, by typ ładowarki pasował do Twojego telefonu (np. microUSB, USB-C czy złącze Lightning). Możesz zdecydować się także na ładowarki z kilkoma gniazdami USB, które umożliwiają ładowanie kilku urządzeń, jak również ładowarki z szybkim standardem ładowania.

Uchwyty samochodowe na telefon

Funkcjonalność współczesnych smartfonów dzięki mobilnym aplikacjom jest naprawdę szeroka. Pomocne okazują się w trasie, m.in. przy korzystaniu z map i nawigacji, kontrolowaniu natężenia ruchu czy sprawdzaniu, w którym miejscu znajdują się punkty kontroli prędkości. Aby można było bezpiecznie korzystać ze smartfona podczas jazdy, należy wybrać bezpieczny i stabilny uchwyt na telefon do samochodu.

Uchwyt najlepiej wybrać, biorąc pod uwagę zarówno ergonomię kokpitu, jak i własne warunki fizyczne. Chodzi o to, by pierwsze nie ograniczał on widoczności i znajdował się w zasięgu ręki, w taki sposób aby można było włączyć funkcję czy odebrać połączenie bez zmiany pozycji w fotelu kierowcy. Możesz wybrać uchwyty na szybę, deskę rozdzielczą lub na kratkę nawiewu.