Dobór komina do kotła kondensacyjnego

Dobór komina do kotła kondensacyjnego

Każdy z nas chce mieć piękny balkon udekorowany kwiatami doniczkowymi, na którym można usiąść swobodnie na leżaku latem, a zimą zaczerpnąć świeżego powietrza, gdy brakuje ochoty na to, aby iść na spacer. Niestety, balkon jest miejscem bardzo często zanieczyszczanym przez ptaki.

Ptasie odchody to nie tylko problem estetyczny, ale także zagrożenie dla naszego zdrowia. Ptaki takie jak gołębie roznoszą choroby, między innymi salmonellozę, chlamydiozę. Są one również odpowiedzialne za rozprzestrzenianie w naszym środowisku grzybów. Dlatego nikt nie chce na swoich pięknych balkonach ptasich odchodów. Jednak jak się pozbyć tego nieprzyjemnego problemu? Jeśli interesuje Cię ten temat, koniecznie sprawdź więcej informacji na stronie https://abcogrodnictwa.pl/ 

Kolce na ptaki – gdzie i jakie kupić?

Z pomocą przychodzą nam kolce na ptaki. Są do kupienia w takich sklepach jak Castorama, Obi, Leroy Merlin czy też online, na przykład na Allegro. Właścicielom balkonów przychodzi do głowy pytanie, czy kolce na ptaki są legalne.  Odpowiedź brzmi tak, jednak muszą one spełniać wymogi bezpieczeństwa.

Nie chodzi jednak tylko o legalność produktu. Jeśli jesteśmy zmuszeni do tego, aby zacząć używać kolców na ptaki, powinniśmy wybrać takie z zaokrąglonymi lub stępionymi końcówkami. Nie chcemy bowiem zrobić krzywdy ptakom, a tylko uniemożliwić im siadanie na barierce balkonu. Oczywiście kolce sprawdzą się również w innych miejscach: na zadaszeniu tarasu, można również spotkać kolce na ptaki, które zakłada się na rynny.

Kolce na ptaki mogą być plastikowe lub wykonane z metalu, drutu. Nie ma wobec tego jednoznacznych wymogów. Nie mogą jednak mieć ostrych zakończeń. Po pierwsze: to niehumanitarne, a po drugie, to mijałoby się z celem. Zraniony ptak może wpaść na nasz balkon i narobić jeszcze więcej szkody. Nie powinniśmy zatem doprowadzać do zranienia gołębi i innych nękających nas ptaków, a do tego, aby trzymały się od nas z daleka.

Montaż kolców na ptaki.

Montaż kolców na ptaki jest bardzo łatwy i niezbyt wymagający. Można zamontować je z użyciem kleju lub specjalnych zacisków – ważne jednak aby były one wykonane z materiału nierdzewnego, balkon jest podatny na wpływ czynników zewnętrznych takich jak wilgoć i niskie temperatury.

Przed zamontowaniem kolców, należy przetrzeć powierzchnię, która będzie się pod nimi znajdować, środkiem odkażającym i, jeśli będziemy stosować klej, odtłuszczającym. W ten sposób będziemy mieć pewność, że kolce będą się trzymały stabilnie miejsca, w którym zostały umieszczone.