Jak pielęgnować delikatną skórę niemowlęcia

Jak pielęgnować delikatną skórę niemowlęcia

Skóra niemowląt jest znacznie cieńsza niż nasza.

Zawiera więcej wody i szybko wchłania produkty takie jak środki czyszczące, balsamy, olejki czy filtry przeciwsłoneczne. Dlatego warto wybierać najdelikatniejsze produkty do pielęgnacji skóry swojego dziecka. Chociaż skóra dziecka ma podobny skład do naszej, jest znacznie bardziej wrażliwa i chłonna. Dlatego ważne jest, aby być bardzo ostrożnym podczas kąpieli malucha i podczas całego rytuału codziennej pielęgnacji.

Jak pielęgnować delikatną skórę niemowlęcia

Delikatne i bezpieczne kosmetyki dla niemowląt i małych dzieci

Skóra twojego dziecka jest niezwykle delikatna. Jest wrażliwa na słońce i mroźne powietrze, a także na zbyt gorącą lub zbyt zimną wodę. Po zakończeniu kąpieli zawsze wmasuj dziecku w skórę odpowiedni balsam lub krem, wilgoć lepiej wniknie, a maluch pokocha to doświadczenie. Niemowlęta i małe dzieci mają również skłonność do podrażnień skóry, wysypek, a w niektórych przypadkach do egzemy. Zamiast tradycyjnego mydła, nawet bezzapachowego, użyj do mycia bezpiecznego i delikatnego preparatu z linii dermokosmetyków dla niemowląt, które są przebadane dermatologicznie i nie podrażnią delikatnej skóry dziecka.

Kremowa formuła preparatu do mycia czy pielęgnacji z substancjami natłuszczającymi jest idealna dla delikatnej skóry dziecka. Może również pomóc przy wrażliwej czy swędzącej skórze, łagodzić podrażnienia i wysypki. Jeśli obawiasz się, że mydło czy żel podrażni skórę maluszka, szczególnie, gdy ma wyprysk, możesz rozważyć zastosowanie balsamu, pianki lub olejku oczyszczającego. Jedwabista formuła takich preparatów tworzy gładką pianę i łatwo spłukuje się do czysta bez konieczności pocierania skóry.

Jeśli szukasz bezpiecznych kosmetyków dla swojego malucha, możesz sprawdzić ofertę na stronie https://novaclear.eu/cialo/delikatna-skora-dziecka/. Nawilżanie skóry dziecka to moment po kąpieli, aby delikatnie masować niemowlęta specjalnie opracowanym balsamem lub olejkiem dla niemowląt. Preparat powinien być przebadany dermatologicznie, wyjątkowo delikatny dla skóry, bezzapachowy i wolny od parabenów. Ważne jest również, aby przed każdym wyjściem z domu nałożyć na skórę dziecka krem z filtrem UV.