Japonia to kraj wielu ciekawych kontrastów

Japonia to kraj wielu ciekawych kontrastów

Nara to cudowna wycieczka z Kioto. Była to pierwsza stała stolica Japonii i jest pełna historycznych skarbów, w tym wielu obiektów wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Najważniejszym z nich jest ogromny Daibutsu-den (Sala Wielkiego Buddy) w Todaiji. Jest to największy drewniany budynek na świecie i mieści 15-metrową złotą i brązową statuę Buddy z 751 roku. Fani świątyń nie powinni przegapić Nikko, górskiego miasteczka pełnego świątyń światowego dziedzictwa UNESCO kilka godzin na północ od Tokio. Wiele osób planuje jednodniową wycieczkę, ale warto zostać na noc, aby wcześnie zacząć zwiedzanie i uniknąć tłumów turystów. Świątynia Toshogu to główna atrakcja, w której znajduje się kilkanaście bogato zdobionych czerwonych i złotych budynków pośród wielkich, starożytnych drzew cedrowych.
Japończycy są narodem wyspiarskim, a ich kraj jest znany z pięknych miast, wyjątkowej żywności, parków rozrywki, wspaniałych ogrodów i wielu zabytkowych budowli. Ukryte klejnoty architektury i piękne świątynie są rozproszone po całym kraju, od małych wiosek aż po komercyjne obszary w Japonii, takie jak Osaka, Kioto czy Tokio.

Ogólnie rzecz biorąc, w Japonii jest wiele miejsc, które warto zobaczyć ze względu na bogatą historię, lokalizację i kulturę tego kraju.

Tokio jest postrzegane jako najpopularniejsze, najbardziej ruchliwe i najważniejsze miasto w Japonii. Jeśli zastanawiasz się, co robić w Japonii, powszechnie wiadomo, że japonia zwiedzanie rozpoczęte od Tokio zapewniłoby Ci idealne wprowadzenie do kultury tego kraju. Ważne jest jednak, aby nie zapomnieć o drobiazgach, które można odwiedzić, od prostych i cichych ogrodów po interesujące kawiarnie. Wyjątkowym miejscem do odwiedzenia będzie z pewnością kawiarnia o tematyce kotów, która oferuje coś więcej niż zwykłe miejsce do wypicia kawy. Kawiarnie dla kotów zlokalizowane są w całej Japonii i zyskały pozytywny rozgłos ze względu na ich niezwykłe otoczenie, które oferuje szansę picia kawy i zabawy z wieloma egzotycznymi rasami kotów.