Jaki granit wybrać do naszego domu?

Jaki granit wybrać do naszego domu?

Obecnie coraz częściej kamień wykorzystywany jest na elewacjach budynków. Granit występuje w kilku różnych opcjach kolorystycznych, od neutralnej czerni, brązów i bieli po jaskrawe odcienie błękitu, czerwieni i zieleni.

Jeśli chcesz dopasować swój nowy granit mieszkania, nie będziesz miał problemu ze znalezieniem odpowiedniego koloru i wzoru, który pasowałby do twoich potrzeb. Coraz częściej granit stosuje się w kuchni, ale nie tylko na blatach, najbardziej ekskluzywne meble mogą także posiadać granitowe fronty. Rozważając odpowiedni kolor granitu, pamiętaj, że istnieją dwa główne sposoby sparowania granitu. Możesz dopasować pierwotny kolor granitu. Na przykład biała szafka pięknie łączy się z białym granitem z brązowymi, szarymi i czarnymi żyłkami. Jeśli wolisz kontrastujący kolor, możesz wybrać płytę granitową z żyłkami pasującymi do szafki. Granit w poprzednim przykładzie dobrze pasowałby do szafek espresso, zapewniając jasny kontrast i spójny wygląd. Jeśli wahasz się między jasnym a ciemnym granitem, oba mają swoje zalety i wady, o których należy pamiętać. Jasny granit, który jest przede wszystkim biały, szary lub beżowy, może sprawić, że Twoja przestrzeń będzie wyglądać na większą i jaśniejszą, co czyni go dobrym wyborem do łazienek i mniejszych kuchni.

Jednak jasny odcień może łatwiej plamić i wymagać częstszego uszczelniania.

Ciemniejszy granit zapewnia lepszy wygląd, który dobrze komponuje się w nowoczesnych kuchniach z jasnymi szafkami, ale ciemniejsze kolory mogą sprawić, że twoja przestrzeń wydaje się mniejsza i ciemniejsza, szczególnie jeśli nie masz wystarczającej ilości naturalnego światła w swojej kuchni. Z pewnością hurtownia granitu będzie mogła zapewnić nam dużą ilość najlepszej jakości materiału, jeżeli będziemy chcieli wykorzystać granit na naszej elewacji. Jest to dobry pomysł dla dużych okazałych budynków, placówek finansowych. Duży wybór kolorów z pewnością trafi w gusta wielu klientów, granit może występować w odcieniach zielonego czy też czerwonego. Oprócz granitu można wybrać także marmur czy piaskowiec, wszystko zgodnie z charakterem budynku.