Rolety to świetna alternatywa dla firanek i zasłon w oknach

Rolety to świetna alternatywa dla firanek i zasłon w oknach

Kiedy do naszego mieszkania wpada zbyt dużo światła i jest ono zbyt intensywne, będziemy chcieli w jakiś sposób przysłonić nasze okna.

Tradycyjne zasłonki i firanki nie zawsze spełniają dobrze swoją funkcję, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na wygodne rolety. Dzięki nim będziemy mogli zasłonić okno całkowicie, lub też w pewnym stopniu, regulując wszystko wygodnym sznurkiem czy łańcuszkiem. Rolety na prowadnicach to bardzo dobry pomysł, dzięki temu pozostają blisko skrzydła okiennego, nie będą w ruchu podczas otwierania czy zamykania okna i nie będą się odchylać, kiedy otwieramy okno. Można zastosować także specjalne listwy, które przyklejamy wzdłuż profilu, a w środek wpuszczamy materiał naszej rolety. Sam montaż rolet jest obecnie dużo łatwiejszy, niż było to kiedyś. Możemy zrobić to za pomocą taśmy dwustronnej klejącej, dzięki czemu nie trzeba będzie wiercić otworów w naszych profilach okiennych. Zatem tego rodzaju montaż łatwo wykonamy za pomocą poziomicy, czy też linijki we własnym zakresie. Dobrym pomysłem będzie zakup rolet w Internecie, a po wejściu na stronę producenta będziemy mogli znaleźć stronę z dokładną instrukcją, w jaki sposób wymierzyć nasze profile okienne, szyby i skrzydła w ten sposób, aby roleta bardzo dobrze pasowała do naszego okna. Rolety to świetna alternatywa dla firanek i zasłon w oknach

Nie warto kupować gotowych rolet w supermarketach, nawet jeżeli wydaje nam się, że rozmiar jest odpowiedni.

Będą to zazwyczaj rolety wolnowiszące, które będę raczej niepraktyczne. Po wymierzeniu naszego okna wysyłamy wszystkie dane do producenta, a na ich podstawie zostanie wykonana roleta dokładnie na wymiar naszego skrzydła okiennego. Dobrej jakości rolety zakupimy na stronie producenta https://profi-styl.pl/62-rolety-do-okien. Obecnie mamy bardzo duży wybór różnego rodzaju materiałów, kolorów i rozmiarów rolet, które mogą zostać użyte do zasłonięcia naszego okna. W zależności od tego, jaki efekt będziemy chcieli osiągnąć, możemy wybrać taki materiał rolet, który będzie przypuszczał więcej lub mniej promieni słonecznych.