Głośne chrapanie w nocy może oznaczać poważne problemy zdrowotne

Głośne chrapanie w nocy może oznaczać poważne problemy zdrowotne

Hałaśliwe odgłosy chrapania nie tylko przeszkadzają partnerowi podczas nocnego odpoczynku, ale także sygnalizują zablokowanie dróg oddechowych.

Chociaż istnieją rutynowe przyczyny, takie jak przeziębienie lub alergie, które mogą powodować tymczasowe zatkanie dróg oddechowych, przewlekłe chrapanie może być objawem potencjalnie poważnego stanu, takiego jak bezdech senny, który wiąże się ze zwiększonym ryzykiem chorób serca. U dzieci chrapanie może wskazywać na zbyt duże migdałki lub inne fizyczne nieprawidłowości w drogach oddechowych, które przyczyniają się do utrudnionego oddychania podczas snu. Co więcej, samo chrapanie może być czynnikiem ryzyka chorób układu krążenia. W porównaniu z osobami, które nie chrapią, osoby chrapiące, nawet te bez bezdechu sennego, są bardziej narażone na zgrubienie lub inne nieprawidłowości w tętnicy szyjnej. Wibracje spowodowane chrapaniem mogą nawet powodować uraz i zapalenie tętnicy.

Te zmiany mogą prowadzić do miażdżycy oraz stwardnienia tętnic, które są związane z kilkoma chorobami naczyniowymi.

Chrapanie jest również uważane za złe, ponieważ może zakłócać sen obojga osób dzielących sypialnię i prowadzić do wielu niewygodnych komplikacji, w tym senności w ciągu dnia, problemów z koncentracją, irytacji i zwiększonego prawdopodobieństwa wypadków samochodowych. Krótko mówiąc, chroniczne głośne chrapanie w nocy jest nie tylko irytujące, ale może być również niebezpieczne i trzeba poszukać sposobów na chrapanie, żeby się go pozbyć, abyś Ty i Twój partner mogli wreszcie spokojnie spać. W sprzedaży znajdziemy różnego rodzaju spraye i tabletki na chrapanie, ale takie produkty najlepiej działają w połączeniu z innymi metodami. W takiej sytuacji można wypróbować różnego rodzaju sposoby na chrapanie, które mogą pomóc. Można sprawdzić ranking leków na chrapanie, w którym przeczytamy, jakie preparaty są naprawdę skuteczne. Niektóre osoby mogą mieć długie miękkie podniebienie lub duże migdałki lub języczek, które mogą zwężać drogi oddechowe i powodować chrapanie.