Zdrowotne korzyści związane z przejściem na dietę wegetariańską

Zdrowotne korzyści związane z przejściem na dietę wegetariańską

Ludzie stosujący dietę wegetariańską nie jedzą czerwonego mięsa, drobiu ani ryb, ale mogą nadal jeść jajka, nabiał i inne produkty mleczne.

Nie musimy jeść mięsa, aby uzyskać wszystkie składniki odżywcze potrzebne do dobrego zdrowia. Dieta bezmięsna może prowadzić do poprawy zdrowia z kilku powodów. Jednym z powodów jest to, że wiele osób stosujących dietę wegetariańską spożywa dużą część świeżej, zdrowej żywności pochodzenia roślinnego, która dostarcza niezbędnych witamin, minerałów, przeciwutleniaczy i błonnika. Kiedy dana osoba decyduje się na dietę wegetariańską, często staje się bardziej aktywna w dokonywaniu ogólnie zdrowych wyborów żywieniowych. Wiele badań potwierdza, że dieta wegetariańska może oferować szereg korzyści zdrowotnych. Dieta wegańska lub wegetariańska może zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i różnych rodzajów raka. Dieta bezmięsna może również zmniejszać ryzyko zespołu metabolicznego, który obejmuje otyłość i cukrzycę typu 2. Dieta wegetariańska może zapewnić szeroką gamę zdrowych i pożywnych pokarmów, ale to, co osoba je, będzie zależeć od rodzaju stosowanej diety i jej osobistych wyborów żywieniowych. Istnieje wiele różnych diet, które są określane mianem wegetariańskich. Laktoowowegetarianie unikają zarówno mięsa oraz ryb, ale spożywają nabiał i jaja. Laktowegetarianie spożywają produkty mleczne, ale nie jedzą jajek.

Owowegetarianie spożywają jajka, ale nie nabiał.

Niektórzy ludzie, którzy nie jedzą mięsa, jedzą ryby. Jest to dieta pescatariańska, a nie dieta wegetariańska. Natomiast dieta wegańska wyklucza wszelką żywność pochodzenia zwierzęcego, nawet nabiał, jajka czy miód. Ludzie stosujący dietę wegetariańską muszą dokonywać ostrożnych wyborów dotyczących tego, co jedzą, aby upewnić się, że spełniają swoje wymagania dotyczące składników odżywczych, warto również pobrać dieta wegetariańska jadłospis. Niektóre osoby mogą potrzebować suplementów diety. Coraz więcej osób stosuje dietę wegetariańską, ponieważ przynosi to korzyści zdrowotne, jest to dieta bardziej zrównoważona ekologicznie, jest również częścią szerszego wyboru stylu życia. Niektóre osoby unikają również jedzenia mięsa i produktów zwierzęcych ze względów religijnych.