Płytki w kuchni to popularny wybór na podłogi oraz ściany

Płytki w kuchni to popularny wybór na podłogi oraz ściany

Jeśli chcesz mieć w domu bardzo nowoczesny i ekskluzywny styl, zastanów się nad wszechstronnymi płytkami.

Jest to bardzo wszechstronny materiał wykończeniowy, który można stosować w każdym pomieszczeniu w domu, przykładowo w kuchni, łazience czy salonie. Możesz wybrać rozmiar, kolor i teksturę płytek, poprosić o niestandardowe wycięcia, osadzenia, specjalne nadrukowane wzory, a także trójwymiarowe projekty rzeźbiarskie. Zatem opcje projektowania i dopasowania do stylu wnętrza są praktycznie nieograniczone. Najlepsze jest to, że ta wyjątkowa podłoga wykonana na zamówienie jest stosunkowo przystępna cenowo i jest tańsza niż kamień naturalny czy egzotyczne drewno.

Ponadto płytki są jedną z najtrwalszych opcji wykończeniowych do podłóg. Są bardzo odporne na ruch pieszy, plamy i wilgoć. Po zamontowaniu najprawdopodobniej już nigdy nie będziesz musiał ich wymieniać. Jedynym poważnym minusem takich posadzek jest ekstremalna twardość. Niektóre osoby mogą odczuwać dyskomfort w dotyku podczas chodzenia bosymi stopami po płytkach.

Również małe dzieci lub osoby starsze mogą zostać zranione w przypadku poślizgnięcia się i upadku. Ale można łatwo tego uniknąć kładąc wykładziny lub dywany na płytkach. Coraz więcej projektantów docenia zalety płytek porcelanowych. Ze względu na swoją długowieczność takie płytki w kuchni są bardziej przyjazne dla środowiska niż wiele innych opcji wykończenia podłóg. Są łatwe do czyszczenia, nie zarysowują się jak laminowane i twarde drewniane podłogi, a jeśli rozlejesz jakiś płyn na płytki, również ich to nie uszkodzi, wystarczy je po prostu wytrzeć. Możesz wybierać spośród różnych kolorów, rozmiarów i wzorów w matowym i błyszczącym wykończeniu. Płytki kamienne są niezwykle popularne dzięki naturalnemu trendowi, ale spośród wszystkich rodzajów kamienia to marmur jest najbardziej poszukiwany. Być może wynika to z jego luksusowego wyglądu i charakteru. Niezależnie od uzasadnienia naturalny marmur jest dość kosztowny i wymaga ciągłej dbałości oraz konserwacji.