Jak prawidłowo wykonać manicure z zastosowaniem lakierów hybrydowych

Jak prawidłowo wykonać manicure z zastosowaniem lakierów hybrydowych

Manicure hybrydowy jest to metoda zdobienia i stylizacji paznokci, dzięki której uzyskujemy wysoką trwałość, intensywny połysk i wytrzymałość lakieru nawet na kilka tygodni.

Jeśli chcesz uzyskać manicure, który jest trwały, niezawodny, nie odpryskuje, nie łuszczy się i nie niszczy nawet podczas wykonywania codziennych czynności, jak zmywanie naczyń, sprzątanie problem, czy praca, lakiery hybrydowe są dla ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Dodatkową zaletą jest to, że manicure hybrydowy można samodzielnie wykonać w domu, jeśli zakupimy odpowiednie produkty i akcesoria do jego nałożenia. Do nakładania, suszenia i utrwalania lakierów hybrydowych potrzebna jest przede wszystkim lampa ultrafioletowa, a także wybrany kolor lakieru, a także lakier podkładowy i nawierzchniowy oraz akcesoria do stylizacji i pielęgnacji paznokci. Wykonanie takiego manicure jest proste i każda kobieta, która chce go wykonywać samodzielnie w domu, bez problemu nauczy się używania lakierów hybrydowych. Jak prawidłowo wykonać manicure z zastosowaniem lakierów hybrydowych

Zanim rozpoczniesz malowanie paznokci, najpierw trzeba je odpowiednio przygotować, czyli konieczne jest skrócenie i opiłowanie paznokci, a także odsunięcie skórek.

Następnie za pomocą bloku polerskiego delikatnie polerujemy płytkę paznokcia, a następnie przecieramy odtłuszczaczem. Lakiery hybrydowe nie mogą mieć bezpośredniego kontaktu z płytką paznokcia, dlatego nakładamy na paznokcie lakier bazowy i utwardzamy w lampie UV. Czas utwardzania każdego lakieru hybrydowego może być różny, a jest to uzależnione od producenta i mocy posiadanej lampy, ale zazwyczaj każdą warstwę trzeba utwardzić od około 30 sekund nawet do 4 minut. Po utwardzeniu bazy nakładamy wybrany przez siebie kolor lakieru w dwóch warstwach, przy czym każdą suszymy i utwardzamy oddzielnie. Następnie dla utrwalenia manicure nakładamy lakier nawierzchniowy, który również musimy utwardzić pod lampą. Lakierów i produktów niezbędnych do wykonania manicure hybrydowego poszukaj na stronie follynail.com/lakiery-hybrydowe-c-148.html. Ostatnim krokiem jest przetarcie każdego palca płynem do paznokci i jeśli chcemy nałożenie pachnącej oliwki do skórek czy ulubionego kremu do rąk. Na tym etapie nasz manicure jest gotowy, lakier suchy i utwardzony, a my możemy powrócić do zwykłych czynności nie martwiąc się o trwałość naszego manicure.