Lwowskie atrakcje turystyczne

Lwowskie atrakcje turystyczne

Szukając atrakcyjnych miejsc do spędzenia wolnego czasu, warto zwrócić uwagę na Ukrainę. Ten niedoceniany kierunek daje ogromne możliwości nie tylko do zwiedzania, ale także do wspaniałego wypoczynku. Biura podróży coraz częściej organizują wycieczki na Ukrainę, a kto raz odwiedził ten kraj, chętnie tam wraca.

Ukraina to kraj, który posiada praktycznie wszystkie atrakcje turystyczne – morze, jeziora, góry i oczywiście wspaniałe zabytki. Są tu coraz lepsze warunki do spędzania wolnego czasu zarówno latem, jak i zimą, łącznie z ciekawymi miejscami dla miłośników nart.

Zwiedzanie Ukrainy warto rozpocząć od miejsc, z którymi od wieków łączy się historia Polski. To przede wszystkim Lwów, wspaniałe miasto, które koniecznie trzeba odwiedzić. Mimo, że już przeszło 70 lat nie należy do Polski, wciąż czuć tam polskiego ducha i spotkać można Polaków, którzy posługują się nienaganną polszczyzną. Obfitość zabytków, które pokazują, jak wspaniałym i bogatym miastem był Lwów, zapiera wręcz dech. Oprócz zabytków warto też zwrócić uwagę na liczne kawiarnie i restauracje, które zarówno wygląd, jak i menu mają takie, jak 100 lat temu.

Wszystkie wycieczki do Lwowa muszą odwiedzić obowiązkowo Cmentarz Orląt Lwowskich oraz łączący się z nim Cmentarz Łyczakowski. Obie nekropolie robią niesamowite wrażenie, są częścią historii Polski, a jednocześnie wspaniałym muzeum sztuki.

Wycieczki do Lwowa – http://www.kresy.com/ – na Ukrainę.

Wędrówka ulicami starego miasta rozpoczyna się zwykle w Rynku. Otoczony zabytkowymi kamieniczkami Rynek jest niesamowicie gwarny i zawsze pełen turystów, którzy zwiedzają liczne muzea oraz delektują się pyszną kawą, z której słynie Lwów, i miejscową kuchnią.

Takie pokrzepienie jest ważne, bo na szlaku turystycznym znajduje się jeszcze mnóstwo innych ciekawych rzeczy. Przepiękne kościoły i cerkwie urzekają bogatym wyposażeniem wnętrz oraz wysmakowaną architekturą. Na spragnionych kulturalnych wydarzeń czekają liczne koncerty i spektakle, w tym operowe, które odbywają się w zabytkowym gmachu Opery Lwowskiej.

Lwów to miasto ogromnych możliwości turystycznych i wydaje się, że coraz więcej Polaków będzie wybierało ten kierunek na swoje wakacje.