Język niemiecki online? – wady i zalety

Język niemiecki online? – wady i zalety

Niemiecki online jest alternatywą do tradycyjnego kursu językowego i niewątpliwie oferuje wiele korzyści, jednak decydując się na tego typu naukę online, warto przemyśleć wszystkie zalety a także wady tej formy nauki. Warto odpowiedzieć  sobie na pytanie- czy taka opcja nauki to dla mnie najlepsze, najbardziej korzystne rozwiązanie. Poniżej przedstawimy oraz szerzej umówimy zalety oraz wady kursu – niemiecki online.

Jedną z największych korzyści jest niewątpliwie oszczędność czasu. Decydując się na niemiecki online nie marnujemy czasu na dojechanie do szkoły. Można podłączyć się do Internetu z każdego miejsca, gdzie się akurat przebywa, niezbędny jest jedynie komputer, laptop czy tablet. Dodatkowo zajęcia z niemiecki online można otworzyć w telefonie, nie potrzeba do tego koniecznie komputera. I co się z tym wiąże, można poświęcić więcej czasu na inne aktywności. Zapisać się można na niemiecki online w dowolnych terminach, nie trzeba myśleć o korkach czy innych ograniczeniach związanych z dojazdem. A wiadomo, że w dużym mieście problemy z dojazdami się zdarzają. Zwłaszcza w godzinach szczytu.

Kolejną zaletą jest to, że wszystkie materiały znajdują się w jednym programie i w dowolnej chwili można do nich wrócić. W związku z tym nie trzeba nosić ze sobą podręczników, co też dla niektórych osób będzie dużym ułatwieniem. Programy do prowadzenia zajęć online mają możliwość nagrywania zajęć, w związku z czym w każdym momencie można odtworzyć dany fragment zajęć z języka niemieckiego online. Najczęściej używane programy do nauki języka to ZOOM, Langlion oraz znany wszystkim bardzo dobrze Skype.

A teraz zastanówmy się jakie wady może mieć niemiecki online. Czy niemiecki online ma właściwie jakiekolwiek wady? Według nas, wszystko ma swoje wady oraz zalety i w tym przypadku jest podobnie. Należy pamiętać, że niemiecki online nie zastąpi kontaktu osobistego, spotkań face to face. Dla miłośników tej formy niemiecki online nie będzie najlepszym rozwiązaniem. 

Niektórzy ludzie traktują kursy języka niemieckiego jako wspaniałą okazję do spotkania nowych, ciekawych ludzi. Mogą z nimi wymieniać poglądy na wiele spraw, rozmawiając jednocześnie po niemiecku. Jest to okazja do wyjścia z domu, pogadania z kimś i spędzenia miło czasu przy kawie. W opcji nauczania online nie mieliby aż takiej szansy.

Ponadto niektórzy z nas są bardziej “analogowi”, nie lubią wykorzystywać nowych technologii zbyt dużo w życiu bądź w ogóle starają się ich nie używać. Dla takich osób niemiecki online nie zda egzaminu. 

Warto też mieć na uwadze, że sposób prowadzenia zajęć języka niemieckiego w dużym stopniu zależy od lektora prowadzącego. Są lektorzy, którzy również preferują zajęcia online, są tacy, którzy są zwolennikami nauki stacjonarnej, ponieważ lubią osobisty kontakt, mogą się poruszać po sali i dodatkowo agitować kursantów do nauki lub sprawdzać ich postępy na żywo w dialogach czy zadaniach pisemnych. Na bieżąco mogą kontrolować, co sprawia kursantom problemy, zatem od razu mogą przejść do ponownego wyjaśnienia danego zagadnienia.

Kolejna kwestia, która może zrazić nas do niemiecki online jest jakość łącza internetowego. Jeśli nie mamy stałego, dobrego dostępu do Internetu, możemy wiele stracić z takich lekcji. Mogą wystąpić zakłócenia, takie problemy techniczne czasami są trudne do wyeliminowania, jeśli ktoś mieszka w bardzo dalekim od dużego miasta miejscu.

Tak czy owak, biorą wszystkie powyższe argumenty pod uwagę, nie ulega wątpliwości, że na pewno warto rozpocząć przygodę z niemieckim. Jeśli chcesz postawić na skuteczną naukę języka niemieckiego online bądź stacjonarnie – odwiedź koniecznie naszą szkołę einfach so!

undefined