Jak wybrać wygodny materac?

Jak wybrać wygodny materac?

Kiedy czujemy że słabo się wysypiamy, a rano budzimy się z bolącymi plecami lub karkiem, może być to sygnał, iż należy wymienić nasz materac na nowy.

Trzeba pamiętać, że materace z czasem mogą tracić swoje pierwotne właściwości, sprężyny mogą się wygniatać, a cały materac nie będzie już spełniał swojej roli. W tym wypadku trzeba będzie zmienić nasz materac na nowy, aby lepiej wypoczywać w nocy. Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych materacy, z całą pewnością trzeba zwrócić uwagę na ich twardość. Jeżeli nasz stary materac był zbyt twardy wówczas możemy odczuwać dyskomfort, co przełoży się na złe samopoczucie, i przez cały dzień będziemy czuli się zmęczeni i ospali. Wówczas możemy poszukać bardziej miękkiego materaca, który będzie lepiej pasował do naszej wagi. Jak wybrać wygodny materac?

Może być to materac oznaczeniu H2, lub materac o oznaczeniu H3.

Są to standardowe oznaczenia jakie znajdziemy przy materacach i określają ich twardość. Możemy znaleźć materace miękkie, średnio twarde oraz twarde, producenci często także podają do jakiej wagi dostosowany jest dany materac. Bardzo ważnym elementem, na który trzeba zwracać uwagę jest wkład, czyli materiał, który utwardza nasz materac w środku. Często spotykane są modele z elastyczną pianką poliuretanową oraz matą kokosową w środku, oczywiście znajdziemy też sprężyny. Obecnie producenci proponują materace ze sprężynami kieszeniowymi, które działają niezależnie od siebie i nie powodują ucisku na ciało. Dzięki temu kiedy obracamy się na łóżku, druga osoba nie będzie czuła naszych ruchów. W przypadku starszych modeli materacy, kiedy sprężyny były ze sobą w pewien sposób połączone, każdy nasz ruch na materacu był wyczuwalny także przez osobę, która z nami śpi. Takie nowoczesne sprężyny dają oczywiście dużo komfortu, a im większa ilość kieszeni, tym materac będzie wygodniejszy, a materace można kupić na stronie https://expertsnu.pl/s/85/materace-mk-foam-kolo. Wybierając materac zwracamy także uwagę na pokrowiec, powinien on posiadać zamek, który będzie umożliwiał zdjęcie pokrowca i upranie go. Lepszej klasy pokrowce można prać w wyższej temperaturze, dzięki czemu pozbędziemy się roztoczy i alergenów, co będzie wpływało pozytywnie na nasze zdrowie.