Stare płyty winylowe na sprzedaż

Stare płyty winylowe na sprzedaż

Jedną z najbardziej poszukiwanych płyt winylowych jest White album beatlesów. Album został ponumerowany obecnie najwcześniejsze numery osiągają zawrotne kwoty na aukcjach.

Nie tak dawno kolekcjonowanie płyt winylowych było niszowym hobby, dla kolekcjonerów którym podobają najlepsze płyty. Obecnie płyty winylowe przeżywa swój renesans, który, szczerze mówiąc, zaskakuje fakt, że dzieje się to w erze formatów cyfrowych i serwisów streamingowych. Między znanymi artystami i niezależnymi grupami obecnymi na rynku. Wraz ze wzrostem popularności pojawia się nowa generacja początkujących kolekcjonerów płyt winylowych, ale jak w przypadku każdego hobby istnieje dobry i zły sposób na kolekcjonowanie. Czasem kolekcjonowanie albumów ulubionych zespołów nie jest takie trudne jak się wydaje. Obecnie może być dopuści łatwe, możemy szukać rzadkich albumów w serwisach internetowych. Wybór dobrych płyt jest sztuką i potrzeba dużej wiedzy, w poszukiwanie kopii twoich ulubionych płyt, wypatruj bootlegowych wersji płyt. Zazwyczaj są to naprawdę tanie i mogą być w pozornie złym stanie. Kolekcjonowanie płyt warto zacząć od zespołów które znamy.

Dzięki temu będziemy wiedzieli czego szukać w pierwszej kolejności. Niektóre płyty pochodzące z początków działalności zespołu będą naturalnie droższe. Liczy się także ilość wydań danej płyty, z pewnością pierwsze wydania będą bardzo poszukiwane przez kolekcjonerów. Większość starych winylów będzie miała ślady powierzchni, ale głębsze rysy dodadzą prawdziwego uroku. Kolejną rzeczą, której należy szukać, jest brudny winyl, tłuszcz który może znajdować się na płycie będzie psuł dźwięk. Obecnie wiele sklepów prowadzi skup płyt winylowych, zatem jeżeli posiadamy niepotrzebne płyty możemy zapytać o wycenę i ewentualnie sprzedać nasze płyty winylowe za dobrą cenę. Jeżeli posiadamy rzadkie płyty winylowe, nie będziemy mieli problemu z ich sprzedażą. Wiele sklepów ze starociami prowadzi skup płyt winylowych. Można tam oczywiście także nabyć interesujące pozycje.