W jaki sposób dobierać karnisze do pomieszczeń mieszkalnych

W jaki sposób dobierać karnisze do pomieszczeń mieszkalnych

Kiedy kupujemy mieszkanie od dewelopera, lub też decydujemy się na remont w domu, możemy wprowadzić w naszym wnętrzu pewne zmiany, jeśli chcemy odświeżyć jego wygląd.

Przykładowo można wymienić karnisze na nowe. Będzie to ważne, zwłaszcza kiedy będziemy zmieniali nasze meble, będziemy wówczas chcieli, aby wszystko do siebie pasowało. W zależności od tego, jaki styl czy kolor mebli wybierzemy, będziemy mogli dobrać do nich odpowiedni karnisz. Obecnie w sprzedaży znajdziemy do wyboru bardzo wiele różnych modeli zarówno metalowych, jak i drewnianych karniszy. Nasza decyzja będzie zależała od tego, jaki styl będziemy chcieli osiągnąć w pomieszczeniu. Mogą być to oczywiście karnisze pojedyncze, lub też podwójne, na których zawiesimy nasze zasłony oraz firanki. Należy oczywiście zwrócić na uwagę na wielkość naszego okna, dzięki czemu będziemy mogli dobrze dobrać rozmiar karniszy. Oczywiście karnisz powinien być dłuższy niż nasze okno, tak aby firanki i zasłony mogły dokładnie przysłaniać to, co znajduje się w naszym domu, a także dobrze ograniczały dostęp światła do pomieszczeń. Karnisze możemy obecnie montować zarówno do ściany jak i do sufitu, i mamy w tym wypadku dużą dowolność projektowania. W jaki sposób dobierać karnisze do pomieszczeń mieszkalnych

Obecnie karnisz składa się najczęściej z długiej rurki metalowej lub drewnianej, na której znajdują się kółka z haczykami.

Możemy także wybierać ilość kółek, dzięki czemu będzie można dobrać styl naszych firanek czy też zasłon. Jeżeli posiadamy w domu meble drewniane, z pewnością bardzo dobrym pomysłem będzie zakup karniszy drewnianych. Można je kupić w różnych odcieniach, a najczęściej spotykane będę odcienie brązu, może być to także wenge, lub też kolory jaśniejsze, nawiązujące do wyglądu sosny, olchy a także wielu innych drzew. Możemy je zakupić na stronie internetowej pod adresem sklep.karpol.pl/produkty/kategoria/karnisze-drewniane. Karnisze metalowe również cieszą się popularnością wśród klientów, a do wyboru mamy matowe, chromowane i bardziej błyszczące powierzchnie karniszy. Z pewnością będą one odpowiednią dekoracją do pomieszczeń urządzonych w stylu klasycznym czy nowoczesnym lub minimalistycznym.