Estetyczne i stylowe karnisze pasujące do każdego wnętrza

Estetyczne i stylowe karnisze pasujące do każdego wnętrza

Firanki i zasłonki w naszym oknie, są swoistą wizytówką naszego mieszkania lub też domu.

Chronią nas przed nadmiernym światłem słonecznym, ale także zapewniają nam poczucie prywatności wieczorem, kiedy włączymy światło. Oczywiście każdy dobiera je według własnego gustu tak, aby pasowały stylem do naszych pomieszczeń. Nie możemy oczywiście zapominać także o karniszach, na których zawiesimy firany i zasłony. Podczas gdy kiedyś karnisze były to mało estetyczne, metalowe szyny przyczepiane do naszych sufitów, obecnie karnisze posiadają bardziej eleganckie kształty. Wybierając karnisze należy zwrócić uwagę na szerokość naszych okien, najczęściej sięgają one prawie do naszych ścian, zostawiając po kilkanaście centymetrów miejsca po obu stronach. Możemy zakupić różne odmiany karniszy, mogą być to eleganckie karnisze metalowe, błyszczące lub też matowe, jednak osoby posiadające okna drewniane lub staroświecki czy rustykalny wystrój wnętrz, z pewnością wybiorą karnisze wykonane z drewna. Jeśli chodzi o karnisze, w sprzedaży znajdziemy oczywiście bardzo dużą dowolność wyboru. Estetyczne i stylowe karnisze pasujące do każdego wnętrza

Może przykładowo chodzić o sposób umocowania, karnisze możemy mocować do ścian, ale mogą także zostać przymocowane do naszego sufitu.

Mogą być także pojedyncze lub podwójne, a także z różnymi dekoracyjnymi zakończeniami lub proste. Możemy również wybrać, czy karnisze mają mieć żabki do zaczepiania firan i zasłon, czy kółka, na które będą one zakładane. Jeśli decydujemy się na same firanki i przykładowo rolety, wtedy nie potrzebujemy zasłon, a więc nie potrzebujemy podwójnego karnisza, a wystarczy tylko pojedynczy. Możemy je zakupić w sklepie internetowym rolmajster.pl – karnisze sufitowe są nie tylko estetyczne, ale również wytrzymałe. Karnisze możemy także zamontować bardzo szybko we własnym zakresie i nie jest to skomplikowany proces. Ich instalacja polega na zamontowaniu kołków rozporowych, a następnie przymocowaniu karnisza za pomocą dłuższych śrub bezpośrednio do ściany lub sufitu. Z pewnością karnisze z zawieszonymi firanami i zasłonami dodadzą stylu do każdego pomieszczenia w domu.