Jak dobrać idealny płaszcz lub kurtkę na zimę

Jak dobrać idealny płaszcz lub kurtkę na zimę

Jeśli potrzebujesz nowego okrycia wierzchniego na chłodne pory roku, będziesz chciał kupić wysokiej jakości płaszcz, który przetrwa kilka sezonów, dlatego idealne dopasowanie ma kluczowe znaczenie

Kupując płaszcz wełniany, parkę lub kurtkę puchową należy wziąć pod uwagę wiele czynników, aby dokonać właściwego wyboru. Pamiętaj, aby uzyskać dobre dopasowanie ramion, ponieważ kurtka zimowa musi dobrze leżeć, ale nie może być za ciasna czy za luźna. Upewnij się, że ramiona przechodzą swobodnie przez otwory na ręce, a nadgarstki mają jest wystarczająco dużo miejsca. Sprawdź również, czy wszystkie szwy, zakładki, zapięcia lub kieszenie leżą płasko, a rąbek materiału jest równy. Zobacz, czy możesz swobodnie poruszać się w płaszczu czy kurtce. Zapnij zamek czy guziki i upewnij się, że nigdzie nie ciągnie, a nadgarstki są zakryte rękawami. Przejdź się trochę, usiądź i upewnij się, że dopasowanie i waga okrycia pasują do ciebie i twoich potrzeb.

Jak dobrać idealny płaszcz lub kurtkę na zimę

Zwróć uwagę na futrzane etole, kołnierze i wykończenia kaptura oraz rękawów, ponieważ nadal są bardzo modne i sprawdzą się nie tylko zimą.

Jeśli kupujesz parkę, zwróć uwagę na podszewkę z misia, jeśli będzie odpinana, możesz taką kurtkę nosić również wiosną, więc będzie bardziej uniwersalna. Kurtki typu parka są idealne zarówno na zimę, jak i na okresy przejściowe. Wybierając kurtkę czy płaszcz na zimę nie musimy koncentrować się na standardowych kolorach, jak czarny, biały czy kremowy. W sprzedaży znajdziemy wiele modeli, ale też wersji kolorystycznych kurtek, płaszczy czy parek w kolorach takich jak żółty, niebieski, zielony, różowy czy srebrny. Z pewnością wybierając oryginalny kolor okrycia wierzchniego będziesz wyróżniać się spośród innych osób na ulicach. Jeśli jednak nie jesteś wielbicielką odważnych kolorów, wybierz klasyczne i stonowane odcienie kurtek czy płaszczy dostępnych na stronie https://brendi.pl/pol_m_Odziez-damska_Kurtki-i-plaszcze-przejsciowe-195.html. Wyglądają one najbardziej stylowo i elegancko na wełnianych płaszczach zakładanych zarówno do sukienki, jak i spodni dżinsowych. Wybierz klasyczny płaszcz w kolorze, który ci najbardziej odpowiada. Są o wiele łatwiejsze w noszeniu, niż można sobie wyobrazić, i będą miały duży wpływ na twój styl.