Jak stworzyć w domu funkcjonalną i komfortową przestrzeń

Jak stworzyć w domu funkcjonalną i komfortową przestrzeń

Aranżacja wnętrza w biurze, domu czy mieszkaniu nie jest łatwą sprawą, szczególnie jeśli dysponujemy małą przestrzenią.

Aby optycznie powiększyć niewielki pokój, warto zdecydować się na jasne i neutralne kolory ścian i umeblowania. Białe lub malowane na subtelny kolor ściany można rozbić galerią obrazów i ulubionymi zdjęciami ułożonymi w różnych ramkach lub jednym odważnym akcentem dekoracyjnym w większym rozmiarze. Zasłony są niezbędne do kontrolowania naturalnego światła wpadającego do pomieszczenia, jednak w małym pokoju warto postawić na rolety dobrane kolorystycznie do pozostałego wystroju.

Jak stworzyć w domu funkcjonalną i komfortową przestrzeń

Obecnie coraz więcej osób korzysta z pomocy dekoratora wnętrz

Skandynawski design zawsze był znany z hojnego wykorzystania drewna w konstrukcjach i meblach, ale najnowsze trendy obejmują metalowe wykończenia, takie jak mosiężne i miedziane kinkiety i nogi mebli. Te elementy dodają odrobinę ciepłego blasku i połysku w przestrzeni dla dodatkowego wymiaru. Styl skandynawski w pomieszczeniach jest bardzo modny, i jeśli lubimy meble proste, ale funkcjonalne i praktyczne, warto je wprowadzić do naszego domu. Możesz ustawić meble tak, aby nie zawadzały i zdecydować się na podstawowe meble rezygnując z nadmiernych ozdób i akcesoriów. Możesz dodawać elementy i przestawiać je w razie potrzeby, aż poczujesz się w pełni komfortowo w swoim pokoju.

Przestrzeń w domu musi być nie tylko komfortowa, ale również praktyczna, a meble muszą pomieścić wszystko, co chcemy schować. Warto wybierać meble wypoczynkowe wygodne i takiej wielkości, aby nie przytłaczały przestrzeni, mogą mieć one nóżki, aby sprawiały lżejsze wrażenie. Koło kanapy czy foteli można postawić stoliki kawowe, mamy w ten sposób gdzie odłożyć książkę czy filiżankę oraz piloty do sprzętu audio. Możemy również zainwestować w gazetnik, dzięki czemu czytane magazyny będą zawsze uporządkowane. Warto również z uwagą wybrać i rozmieścić oświetlenie, takie jak żyrandol i lampy podłogowe, dzięki czemu odpowiednio oświetlimy pomieszczenie w zależności od naszych potrzeb. Rośliny i dekoracje zawsze dopełniają wygląd pokoju, więc warto je wziąć pod uwagę planując remont czy umeblowanie domu, biura czy mieszkania. Dzięki czemu wprowadzimy do pomieszczenia bardziej komfortowy nastrój.

Możesz poprosić o pomoc w zaprojektowaniu aranżacji wnętrza firmę dekoratorską, którą znajdziesz na stronie wnetrzanaplus.pl. Dzięki takim poradom i pomocy doświadczonej osoby nawet małą przestrzeń można umeblować ze smakiem.