Zwrot vat z Niemiec

Zwrot vat z Niemiec

Jeśli prowadzimy firmę i jesteśmy często na terenie Niemiec gdzie robimy zakupy, korzystamy z usług to można będzie się starać o zwrot podatku Vat.

Wiele osób o tym zapomina albo i nawet o tym nie wiedzą, dlatego taki podatek im przepada, a szkoda, bo przecież można byłoby na tym sporo zyskać. Trzeba tylko pamiętać, że zanim otrzymamy podatek z Niemiec to trzeba będzie spełnić szereg wymagań. Każdy urząd skarbowy zanim cokolwiek nam odda będzie się starał sprawdzić bardzo dokładnie wszystkie dokumenty. Po prostu państwo pieniędzy oddawać nie lubi i tyle w temacie. Nie ma znaczenia czy to Polska czy Niemcy. Zasada w obu przypadkach jest taka sama. My starając się o Zwrot vat z niemiec będziemy musieli się do tego odpowiednio przygotować, a wtedy nie będziemy mieć żadnych problemów. Cały proces od wysyłania dokumentów do otrzymania pieniędzy jest dość długi. Będzie i tak szybciej, jeśli wszystko się zgadza w przesłanych przez nas dokumentach. Jeśli się nie zgadza to trzeba będzie to naprawiać i w ten sposób kolejne tygodnie będą leciały, a my pieniędzy mieć nie będziemy.


Wysyłanie wniosku o zwrot podatku vat

Pierwszy etap to wysłanie wniosku do polskiego urzędu skarbowego. Tam sprawdzają czy w ogóle nam się coś takiego jak zwrot podatku vat należy. Jeśli wszystko się zgadza to wtedy dopiero można będzie przesłać wszystko do urzędu skarbowego w Niemczech. Można również bezpośrednio tam wysłać dokumenty, ale lepiej byłoby żeby poprzez nas urząd skarbowy wszystko przeszło, bo wtedy sprawdzą czy wszystko jest tak jak powinno. Jeśli coś się nie zgadza to lepiej dogadywać się z polskimi urzędnikami niż z niemieckimi. Jeśli wszystko jest w porządku i wszystkie dokumenty dostarczymy na czas to nawet po trzech miesiącach można będzie się spodziewać pieniędzy na koncie. Co jeśli trzeba nanosić poprawki do wniosku? Wtedy ten okres może się wydłużyć nawet od ośmiu miesięcy. Trzeba, zatem robić to starannie, a nie będziemy mieć najmniejszych problemów i pieniądze bardzo szybko do nas trafią.