Kocioł grzewczy stertowany termostatem

Kocioł grzewczy stertowany termostatem

Dobry kocioł charakteryzuje się wysoką sprawnością, czyli uzyskuje maksimum mocy cieplnej, czy zużyciu minimalnej ilości paliwa. Jest to nie tylko oszczędność, ale także mniejsze zatruwanie środowiska.

Tego rodzaju rozwiązania wykorzystywane są kotłach CO dostępnych na stronie: https://www.kotly-bialek.pl. Zastosowanie nowoczesnych technologii, pozwala na zminimalizowanie zużycia ekogroszku. Elektroniczny sterownik, uruchamia podajnik paliwa, zachowując optymalne proporcje. Dzięki temu także nie musimy często uzupełniać zasobnika, jeden wsad może wystarczyć na tydzień czasu. Musimy jedynie zaprogramować temperaturę jaką będziemy chcieli utrzymywać w naszym domu. Możemy wykorzystać termostat pokojowy, który będzie sprawdzał temperaturę w pomieszczeniu, i sterował temperaturą w piecu. Sam termostat jest także miejscem z którego będziemy zarządzali całym procesem ogrzewania. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ nie musimy stale schodzić d kotłowni aby regulować temperaturę. Dodatkowo nowoczesne termostaty posiadają szereg dodatkowych funkcji przykładowo programowanie temperatury dzień/noc, czy też zmniejszania temperatury, kiedy jesteśmy w pracy.

Przy ogrzewaniu domu kotły potrzebują do spalania powietrza. Instalacje posiadają wentylatory nadmuchowe i wentylatory wyciągowe. Wentylatory nadmuchowe mają za zadnie podawać powietrze do komory spalania w zależności od zapotrzebowania, wentylator działa wtedy, kiedy temperatura jest za wysoka, kiedy temperatura opada wentylator automatycznie przestaje działać. Uzyskujemy, wtedy oszczędności paliwa, wydłużenie stało palności kotła i lepsze ogrzewanie. Natomiast wentylatory wyciągowe montowane są w czopuchu, jest to rura łącząca kocioł z kominem. Wentylator wyciąga substancje lotne, powstałe w czasie spalania, radzi sobie również z małymi cząstkami stałymi z komina. Dzięki temu może być podgrzana woda, która będzie wykorzystana do zaopatrzenia w ciepło. W urządzenia te wyposażone są kotły, w których paliwem jest węgiel, lub drewno, w przypadku miału węglowego instalacje wentylatorów są niezbędne.