Czym dokładnie jest filtr HEPA i dlaczego jest tak ważny?

Czym dokładnie jest filtr HEPA i dlaczego jest tak ważny?

W ostatnich latach ludzie zwracają większą uwagę na jakość powietrza w swoich domach i miejscach pracy. Badania wykazały, że powietrze w pomieszczeniu może być do pięciu razy bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz.

Co więcej, astma i inne choroby układu oddechowego stały się coraz bardziej powszechną dolegliwością w ciągu ostatnich kilku dekad. Jedną z najlepszych strategii minimalizacji zanieczyszczenia w pomieszczeniach jest inwestycja w mechaniczny system oczyszczania. Mówiąc dokładniej, te z filtrami HEPA mogą okazać się pomocne w redukcji elementów unoszących się w powietrzu, które wywołują alergie i astmę i inne zagrożenia dla zdrowia. Termin HEPA oznacza wysokowydajne zatrzymywanie cząsteczek powietrza. Filtry HEPA są stosowane wszędzie, od domów i samochodów, po biura, samoloty i placówki medyczne. Ważne jest, aby odróżnić inne filtry powietrza od absolutnych HEPA, aby upewnić się, że Twoje potrzeby są spełnione. Zasadniczo filtry powietrza HEPA wychwytują do 99,97 procent cząstek tak małych jak 0,3 mikrona, które obejmują szereg alergenów i zapachów. Chociaż cząsteczki te są zbyt małe, aby mogło je zobaczyć ludzkie oko, są wystarczająco duże, aby przeniknąć do płuc i wywołać problematyczne reakcje.

Urządzenia do oczyszczania powietrza, na przykład skuteczny i efektywny filtr F7, są szczególnie przydatne w domach ze zwierzętami domowymi lub z dziećmi cierpiącymi na alergie oraz w szpitalach i wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach. Urządzenie oczyszczające do usuwania alergenów może uwięzić wiele różnych potencjalnie szkodliwych cząstek w filtrze, zwalcza nieprzyjemne zapachy ze zwierząt domowych, śmieci, kuwet, dymu papierosowego i gotowania. Zanieczyszczenie powietrza to nie tylko spaliny samochodu lub dym fabryczny. Roztocza kurzu, zarodniki pleśni, pyłki i sierść zwierząt domowych w powietrzu mogą powodować problemy ze zdrowiem. Stosowanie filtrów HEPA może uwięzić te zanieczyszczenia i wyeliminować je z powietrza.