EKOLOGICZNE OGRZEWANIE WARSZTATU W OPARCIU O PROMIENNIKI IR

EKOLOGICZNE OGRZEWANIE WARSZTATU W OPARCIU O PROMIENNIKI IR

Warsztaty, w których oddajesz się swojej pracy lub hobby często pozbawione są tradycyjnego ogrzewania. Nierzadko znajdują się one, np. w garażach, w związku z czym sam musisz zadbać o swój komfort pracy. Zrezygnuj z farelek i postaw na nowoczesność. Sięgnij po promienniki IR.

KOMFORT PRACY

Promienniki to urządzenia, które są nie tylko łatwe, ale i komfortowe w obsłudze. Nie musisz bowiem uruchamiać ich na długo przed rozpoczęciem pracy. Wytwarzają odczuwalne ciepło natychmiast po uruchomieniu. W związku z tym możesz zapomnieć o ubieraniu na siebie kolejnych warstw ubrań, które później stopniowo zdejmujesz, a które ograniczają znacznie ruchy i zapewniają uczucie dyskomfortu. Wykorzystując elektryczne promienniki możesz ubrać się tak, aby czuć się swobodnie!

BEZPIECZEŃSTWO

Promienniki IR to także bezpieczeństwo warsztacie. Nie powodują one cyrkulacji powietrza, jak np. dmuchawy, dzięki czemu można stosować je, np. w stolarstwie, gdzie niemal nieustannie masz do czynienia z pyłem. Promienniki nie wytwarzają żadnego nieprzyjemnego zapachu, który mógłby odbić się na Twoim samopoczuciu lub zdrowiu. Co ważne, urządzenia te są dostępne w wersji stacjonarnej oraz mobilnej. Możesz więc zamontować reflektor ciepła na stałe, np. przy ścianie lub skorzystać z przenośnego statywu z wbudowanymi kołami.

EKOLOGIA, KTÓRA PRZEKŁADA SIĘ TEŻ NA PORTFEL

Elektryczne promienniki to rozwiązanie bez wątpienia ekologiczne. Nie ogrzewają one bowiem powietrza, a osoby i przedmioty, znajdujące się w ich zasięgu. Oznacza to, że nawet mając otwarte drzwi do swojej pracowni, na zewnątrz nie wydostaje się ogrzane powietrze. Co więcej, działają one na prąd. Warto wspomnieć też o kosztach użytkowania reflektorów ciepła. Te są niewielkie, a ich ogromną zaletą jest to, że korzystasz z nich tak, jak ze światła – włączasz tylko wtedy, gdy są potrzebne!