Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Na polskim rynku dostępnych jest bardzo wiele rodzajów usługi i zabiegów kosmetycznych.

Bardzo ważną rolę w tych zabiegach odgrywają nowoczesne technologie. W wielu klinikach urody i gabinetach kosmetycznych przeprowadzane są zabiegi wykorzystujące technologię laserową. Przykładem jest depilacja laserowa ciesząca się wśród wielu kobiet oraz mężczyzn zainteresowanych trwałym usuwaniem zbędnego owłosienia z różnych partii ciała.

Co warto wiedzieć o depilacji laserowej?

Na czym polega depilacja laserowa?

Depilacja laserowa włosów jest zabiegiem cieszącym się dużą popularnością ze względu na wysoki poziom skuteczności oraz bezpieczeństwa. Ten praktycznie bezinwazyjny zabieg powstał z myślą o osobach, które nie są w stanie skutecznie walczyć z owłosieniem na twarzy lub w innych widocznych miejscach. Jest to też świetna alternatywa dla regularnego golenia włosów, które po pewnym czasie odrastają. Trwała depilacja laserowa pozwala na uniknięcie dyskomfortu i podrażnień związanych z goleniem.

Sam proces depilacji wiąże się z wykorzystywaniem nowoczesnych urządzeń laserowych. Światło oddziałuje na cebulkę włosa parząc ją i uszkadzając rejon umiejscowienia macierzystych komórek stymulujących wzrost włosa. Laser przenika przez skórę i kumuluje się w cebulkach włosów. Jest to proces, który może powodować lekki dyskomfort, taki jak mrowienie i kłucie, jednak ustępuje on po kilku sekundach. Decyzję o usunięciu owłosienia należy dobrze przemyśleć. Raz usunięte włosy już nie odrosną.

Każdy zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją ze specjalistą, a pacjent musi podpisać zgodę na wykonanie takiego zabiegu. Najlepsze efekty uzyskuje się po przeprowadzeniu serii 5-8 zabiegów w odstępach czasu ustalonych przez specjalistę.

Po zabiegu mogą pojawić się delikatne podrażnienia i zaczerwienienia skóry. Więc krótko po depilacji laserowej należy delikatnie się obchodzić ze skórą chodząc w luźnych ubraniach i bieliźnie. Skóry nie należy przegrzewać ani nie stosować żadnych kosmetyków. Zalecane jest jedynie mycie wodą i delikatnym mydłem.

Na szczęście na rynku działa wiele firm, takich jak http://www.akademiazdrowejskory.pl/, które oferują depilację laserową. Wystarczy skorzystać z ich pomocy, aby pozbyć się niechcianych włosów.