Strona internetowa na urządzenia mobilne

Strona internetowa na urządzenia mobilne

Być może zastanawiasz się, co to jest w pełni responsywna strona internetowa i zastanawiasz się, dlaczego jej potrzebujesz? W skrócie, responsywna strona to taka, która zmienia się w zależności od rodzaju urządzenia, z którego korzysta użytkownik.

Dawno temu strony internetowe były tylko elektronicznymi wersjami drukowanej strony. Były nieruchome i patrzyliśmy na nie tylko na komputerach stacjonarnych z dużymi, niezgrabnymi monitorami. Ale technologia ewoluowała, nowoczesne strony internetowe znajdziesz tu https://ielegancko.com. Teraz jesteśmy online na wszelkiego rodzaju urządzeniach, od laptopów, smartfonów po tablety. W pełni responsywna witryna dostosuje się, by wyglądać dobrze na dowolnym urządzeniu, którego używasz do jej wyświetlenia. Responsywny projekt strony internetowej oznacza, że strona jest zaprogramowana tak, aby wykrywać rodzaj używanego urządzenia i odpowiednio reagować. Technologia, która za tym stoi, jest olśniewająca. Korzystając z projektu płynnej siatki, programiści określają wielkość elementów w jednostkach względnych, a nie w miarach absolutnych. Zatem zamiast obrazu w pikselach, jest on proporcjonalny do innych elementów na stronie. Przy tak wielu dostępnych na rynku urządzeniach nie wiesz, z czego skorzystają Twoi odbiorcy, aby wyświetlić Twoją witrynę.

Wiemy, że korzystanie z urządzeń mobilnych rośnie, ale nie można przeoczyć użytkowników laptopów i tabletów. W rzeczywistości wiele osób nadal przegląda witryny na komputerach stacjonarnych. W pełni responsywne projektowanie stron internetowych oznacza, że Twoja witryna będzie wyglądać świetnie na wszystkich tych urządzeniach, dzięki czemu nie zabraknie żadnego segmentu odbiorców. To najlepszy przykład umieszczenia wrażeń użytkownika w centrum projektowania. Angażowanie użytkowników na wszystkich typach urządzeń oznacza oczywiście, że masz największą szansę na konwersję większej ich liczby. W końcu nie zamierzasz konwertować użytkowników, którzy nie mogą dobrze przyjrzeć się Twojej witrynie na preferowanym urządzeniu. Posiadanie jednej wersji witryny pomaga także wspiąć się na wyniki wyszukiwania. Jeżeli poszukujesz firmy, która wykonuje responsywne projektowanie, to oferta będzie dla Ciebie.