Staranie się o kredyt hipoteczny jest długotrwałym procesem

Staranie się o kredyt hipoteczny jest długotrwałym procesem

Kiedy planujemy budowę własnego domu, i nie posiadamy odpowiednich środków, konieczne staje się staranie się o kredyt hipoteczny.

W tym wypadku będziemy musieli porównać oferty różnych banków i instytucji finansowych, które mogą udzielić nam tego rodzaju kredytu. Jednak wybór najbardziej korzystnego dla nas kredytu nie jest łatwy, oczywiście w Internecie znajdziemy wiele różnego rodzaju kalkulatorów kredytów, jednak często są one nieaktualne lub też faworyzują któryś z banków. Dlatego także powinniśmy poszukać niezależnych doradców, specjalistów z dziedziny kredytów hipotecznych, którzy udzielą nam fachowej rady. Sam proces ubiegania się o kredyt hipoteczny nie jest łatwy, ponieważ będziemy musieli udowodnić bankowi, iż jesteśmy w stanie wywiązać się z comiesięcznych rat. Staranie się o kredyt hipoteczny jest długotrwałym procesem

Dlatego też należy zebrać odpowiednią dokumentację, będzie to przykładowo zaświadczenie o zatrudnieniu oraz o zarobkach, zanim złożymy wniosek o udzielenie kredytu.

Banki będą chciały nas sprawdzić, mogą wymagać także dodatkowych dokumentów, nie bez znaczenia jest to, czy o kredyt ubiega się małżeństwo, czy też osoba samotna. Czasem banki biorą także pod uwagę wykształcenie, czy też wykonywany zawód może być dla nich istotny. Kiedy planujemy ubieganie się o kredyt musimy pamiętać, że może być to proces dość długotrwały, czasem trwający nawet kilka miesięcy, ponieważ po złożeniu dokumentów bank odsyła je dalej do weryfikacji, gdzie w głównym oddziale banku może zostać podjęta decyzja o przyznaniu kredytu lub też o odrzuceniu wniosku. W tym wypadku doradcy proponują, aby składać dokumenty w kilku bankach czy też placówkach finansowych, wówczas mamy nie tylko szansę na szybsze uzyskanie kredytu, ale także na lepszą ofertę. Warto zwrócić uwagę, że czasem reklamy hipoteczne w Internecie czy w telewizji nie do końca oddają realia, ponieważ możemy spotkać się także z dodatkowymi opłatami. Może być to ubezpieczenie, czy też inne dodatkowe koszty, które nie są jasno określone w reklamie. Dobrych doradców znajdziemy w Internecie, możemy skorzystać z usług firmy http://psdl.pl. Doświadczony doradca kredytowy, pomoże nam zebrać wszystkie dokumenty i złożyć je w banku, który oferuje obecnie najlepsze warunki kredytowe.