Jak wygląda transport zwłok z zagranicy?

Jak wygląda transport zwłok z zagranicy?

Niestety prawda jest taka, że prędzej czy później czeka nas w życiu bardzo smutny moment, czyli odejście bliskiej nam osoby.

Nie jesteśmy w stanie nic na to zaradzić, ponieważ taka jest kolej rzeczy i musimy się z tym pogodzić. Jednym z ważniejszych elementów i uroczystości po śmierci bliskiej nam osoby jest zorganizowanie pogrzebu. Sprawa wydaje się być o wiele łatwiejsza, jeśli ta osoba odeszła na terenie naszego kraju.

Czym i jak przetransportować zwłoki?

Nieco trudniej jest wtedy, gdy śmierć nastąpiła za granicą – jednak i z tym musimy sobie jakoś poradzić. Jak się okazuje sam rodzaj transportu zwłok uzależniony jest od tego w jakim kraju i miejscu nastąpił zgon. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, że jeśli dany kraj znajduje się za morzem lub oceanem to najlepiej zdecydować się na transport drogą morską lub powietrzną. Na tym etapie, jednak zawsze powinniśmy się upewnić czy dana linia lotnicza wyraża zgodę na transport trumien. Jest to o tyle ważne, że niektórzy przewoźnicy zgadzają się tylko i wyłącznie na transport urn.
Jak wygląda transport zwłok z zagranicy?

Załatwianie formalności przez zakład pogrzebowy

Na tym etapie warto wiedzieć o tym, że taką usługę najlepiej jest zlecić zakładowi pogrzebowemu – wówczas wtedy to pracownicy zajmą się za nas wszelkimi formalnościami, a my tak naprawdę nie będziemy musieli się niczym przejmować co na pewno jest dla nas bardzo wygodną opcją tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę to, iż wtedy będzie to dla nas niezwykle trudny czas. Co prawda za taką usługę zapłacimy czasami o wiele więcej, ale z drugiej strony będziemy mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane jak należy. Powiedzmy sobie teraz o tym, że zawsze przewóz zwłok z zagranicy musi odbywać się przy pomocy specjalnego środka transportu, który w dodatku musi być odpowiednio oznaczony. Co więcej niezbędne jest również specjalne zezwolenie wydawane przez właściwego państwowego, powiatowego inspektora sanitarnego, a zależy to od miejsca, z którego transportowane są zwłoki.