Zaopatrz swoich pracowników w odpowiednią odzież ochronną

Zaopatrz swoich pracowników w odpowiednią odzież ochronną

Do produkcji odzieży ochronnej i roboczej dla pracowników używane są różnego rodzaju materiały specjalistyczne, takie jak tkaniny oddychające, trudnopalne, antyelektrostatyczne lub tkaniny, które są twarde, ale nie ograniczają ruchów pracowników.

Pracownicy muszą właściwie korzystać ze środków ochrony indywidualnej i zgłaszać ich utratę, zniszczenie lub jakąkolwiek wadę.

Zaopatrz swoich pracowników w odpowiednią odzież ochronną

Odzież dla swoich pracowników kupisz u producenta odzieży ochronnej

W wielu różnych branżach jesteśmy narażeni na różnego rodzaju wypadki i zagrożenia w miejscu pracy, przykładowo skrajne temperatury, skaleczenia i przebicia, uderzenia, chemikalia, porażenie prądem, promieniowanie, wibracje, czynniki biologiczne, czy upadki z wysokości. Musimy zatem naszym pracownikom zapewnić cały niezbędny osprzęt i odzież ochronną oraz roboczą, aby takich niebezpieczeństw unikać. Mogą być to przykładowo gogle, kaski, buty robocze chroniące przed przebiciem stopy, różnego rodzaju rękawice ochronne, bluzy, kamizelki, fartuchy czy szelki do pracy na wysokościach. Konieczny jest staranny dobór, konserwacja oraz regularne i realistyczne szkolenie operatorów sprzętu używanego w nagłych wypadkach, takiego jak ucieczkowe aparaty oddechowe na sprężone powietrze, respiratory oraz liny i uprzęże bezpieczeństwa.

Pracownicy muszą czuć się bezpiecznie w odzieży przeznaczonej do ich użytkowania. Pracodawcy powinni wybrać odzież ochronną o udokumentowanych właściwościach barierowych. Informacje te są dostępne od producentów odzieży i powinny być przechowywane przez pracodawcę wraz z inną dokumentacją dotyczącą wyboru środków ochrony indywidualnej. Niektóre przykłady rękawic powszechnie stosowanych w miejscach pracy obejmują rękawice gumowe, rękawice odporne na przecięcie i rękawice odporne na ciepło. Używanie rękawic pomaga uniknąć zagrożeń zwykle związanych z pracą z chemikaliami, szkłem, blachą, elektrycznością, gorącymi materiałami lub śliskimi przedmiotami.

Odzież ochronną i roboczą dla swoich pracowników możesz zakupić na stronie http://dakoszwalnia.pl. Znajdziesz tam producenta tego typu odzieży, u którego możesz złożyć zamówienie na ubrania także z logo twojej firmy.