Wykorzystanie marihuany w medycynie

Wykorzystanie marihuany w medycynie

Obecnie coraz większą popularność zdobywa marihuana medyczna, która wykorzystuje składniki zawarte w roślinie do leczenia chorób i różnego rodzaju dolegliwości.

Oczywiście jest to ten sam produkt co marihuana wykorzystywana w celach rekreacyjnych, warto pamiętać iż zawiera ponad 100 różnych substancji zwanych kannabinoidami. Oczywiście każdy z tych związków ma inny wpływ na nasz organizm, zasadniczo wyróżniamy tetrahydrokannabinol i kannabidiol, są to główne substancje stosowane w medycynie.

Wykorzystanie marihuany w medycynie

Jakie działanie posiada marihuana medyczna?

Naukowcy stwierdzili iż marihuana pomaga w przypadku wielu różnych schorzeń, może być to choroba Alzheimera, utrata apetytu, zaburzenia odżywiania, jaskra, padaczka, stwardnienie rozsiane, nudności oraz wiele różnych innych schorzeń. Może być także z powodzeniem stosowana jako lek towarzyszący podczas chemioterapii kiedy zmniejsza nudności i wymioty. Zasadniczo kannabinoidy są to substancje chemiczne zawarte w marihuanie medycznej które są związkami podobnymi do wytwarzanych przez nasz organizm które mają wpływ na nasz apetyt czy pamięć.

Obecnie badania sugerują iż marihuana zmniejsza nasz niepokój, łagodzi ból oraz zmniejsza stany zapalne, zabija niektóre komórki rakowe czy też spowalnia rozrost guzów. Innym dobrym przykładem będzie także rozluźnienie mięśni w przypadku stwardnienia rozsianego, dodatkowo warto zwrócić uwagę iż kannabinoidy pobudzają apetyt. Obecnie prowadzi się także wiele badań w leczeniu padaczki, po zażyciu marihuany u wielu pacjentów zauważono duży spadek napadów padaczkowych.

Oczywiście możliwa jest uprawa marihuany w różnego rodzaju warunkach, mogą być tą uprawy na zewnątrz jak i wewnątrz, warto pamiętać aby zadbać o odpowiednie nawozy do marihuany sklep który zaopatruje hodowców z pewnością będzie posiadał odpowiednie nawozy, jak również różnego rodzaju akcesoria, dzięki którym będziemy mogli zadbać o prawidłowy wzrost roślin. W przypadku hodowli w pomieszczeniach zamkniętych warto zwrócić uwagę na odpowiednią wentylację. Dodatkowo także będziemy musieli zapewnić roślinom odpowiednie naświetlenie, lampy które pozwolą uzyskać odpowiednie plony.