Tańczyć można w każdym wieku, nawet w dzieciństwie

Tańczyć można w każdym wieku, nawet w dzieciństwie

Mimo że ostatecznie można wybrać inną formę aktywności, w tańcu dzieci i dorośli uczą się wspólnego wysiłku niezbędnego do stworzenia kontaktu społecznego.

Umiejętności kreatywnego myślenia są rozwijane poprzez taniec, a także poprzez uczenie się wartości dyscypliny, zaangażowania i etyki pracy. Pewność siebie rozwija się wraz z pokonywaniem przez młodych ludzi wyzwań związanych z osiąganiem nowych celów, uczeniem się samodzielnego stosowania i wykonywania postawionych przed nimi zadań. Taniec uczy muzyki, poczucia rytmu i zgrabnego poruszania się. Uczniowie szkół tańca mają również lepsze zrozumienie relacji przestrzennych i uczą się myśleć obiema stronami swojego mózgu. Wszystkie te umiejętności poprawiają wyniki w nauce dziecka, a także jego samopoczucie fizyczne i psychiczne. Taniec utrzymuje również ciało w dobrej formie. Taniec uczy znaczenia ruchu i sprawności na różne sposoby poprzez różnorodne dyscypliny. Tancerze uczą się także koordynować mięśnie, aby poruszać się w odpowiednich pozycjach. Taniec to świetna czynność do wykonania w prawie każdym wieku, pod warunkiem, że jesteś w dobrym zdrowiu, aby poradzić sobie z rygorami wybranego tańca.

W szkołach tańca są różne jego formy do wyboru, takie jak hip-hop, jazz, balet, taniec nowoczesny, rumba, taniec towarzyski, taniec brzucha czy salsa.

Taniec to świetny sposób na budowanie bezcennych umiejętności społecznych. Co ważniejsze jednak, jest to okazja, aby nauczyć swoje dzieci znaczenia bycia częścią czegoś większego niż one same. Tancerze uczą się wspólnie jak dzielić się uwagą i współpracować z innymi osobami podczas pracy w grupie. Lekcje, jakie oferuje Szkoła Tańca Bielany, są częścią atrakcyjności zajęć tanecznych dla dzieci i dorosłych na całym świecie. Podobnie jak wszystkie sporty zespołowe, taniec może uczyć cennych i ważnych lekcji życiowych. Taniec może być również sposobem na zachowanie formy dla osób w każdym wieku, o różnych kształtach sylwetki i rozmiarach.