Uchwyt do telefonu – niezbędnik kierowcy i rowerzysty

Uchwyt do telefonu – niezbędnik kierowcy i rowerzysty

Każdy z nas lubi korzystać z samochodu lub roweru. Są to skuteczne i szybkie środki transportu. Używając tego publicznego narażamy się na niedogodności. Przepełnione busy, opóźnienia i wymuszone czekanie na określoną godzinę. Choć są zwolennicy tej metody, to jednak własny pojazd jest dużo wygodniejszy. Większość z nas wchodząc w dorosłe życie skupia się odrazu na zdaniu prawa jazdy. Po jego ukończeniu możemy najzwyczajniej wsiąść do samochodu i ruszyć gdziekolwiek chcemy. Ogranicza nas jedynie wyobraźnia i ewentualny zasób portfela na paliwo. Jadąc w trasę, nasz telefon będzie niezbędny. Nie tylko sprawdzimy na nim mapę, ale także zadzwonimy do osób, z którymi się umówiliśmy.

 

Jednak za rozmowę i korzystanie z niego w trakcie jazdy można dostać mandat. W tym przypadku całkowicie zgadzamy się z tym przepisem. Smartfon rozprasza nas, tworząc niebezpieczeństwo na drodze. Ciężko skupić się na 2 rzeczach jednocześnie, wykonując je dokładnie tak, jakbyśmy tego chcieli. Podobnie ma się to w przypadku rowerów. Unikniemy za ich pomocą korków, czy wybierzemy najszybszą trasę. Możemy szybko dostać się w określone miejsce, a nasz telefon pomoże nam w tym.. Jednak nie jesteśmy w nim zabezpieczeni w żaden sposób. Korzystając ze smartfona możemy w kogoś wpaść, lub co gorsza wyjechać przypadkowo na ulicę w złym momencie. Nikomu tego nie życzymy, tym bardziej że łatwo można tego uniknąć. Tanim a zarazem bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem będą uchwyty na telefon. Znajdziemy je w kilku wariantach, zarówno do roweru jak i samochodu. Omówimy ich działanie, sposób montażu oraz dostępne modele. Nie przedłużając zaczynajmy!

Uchwyt samochodowy na telefon

Wyjeżdżając w dalszą trasę z pewnością przyda nam się stały podgląd na mapę. Możemy dzięki niej obrać trasę, której musimy się trzymać. Jest to naprawdę pomocne, lecz mało przydatne jeśli będziemy musieli co chwilę wyjmować smartfona. Najważniejszym akcesorium powinien zostać uchwyt samochodowy na telefon. Możemy go znaleźć w co najmniej dwóch podstawowych konstrukcjach.

Magnetyczne

Bardzo przyjemny i funkcjonalny produkt. Zazwyczaj w zaokrąglonych kształtach, z dużym i silnym magnesem na środku. W większości modeli montujemy go do kratki wentylacji. Przyciąga on metalowe elementy urządzenia, utrzymując całość w wygodnej pozycji. Jednak znajdą się lepsze rozwiązania. Gorszej jakości uchwyty mogą posiadać słabe magnesy. Mogą one nie utrzymać wagi smartfona. Wiąże się to z ewentualnym zsuwaniem, a nawet upadkiem przy hamowaniu lub nierównym terenie. Rozważajmy jedynie sprawdzone firmy, unikniemy dzięki temu takich sytuacji.

Zaciskane

Zdecydowanie bardziej popularne i praktyczniejsze od swojego poprzednika. Montujemy je do płaskiej powierzchni za pomocą przyssawki. Trzymają one wystarczająco mocno, aby się nie zerwać. Część modeli posiada elastyczne ramię, bardzo ułątwiające dobranie pozycji. Telefon montujemy na nich przy pomocy zacisków na bokach. Utrzymują go bardzo sztywno, bez możliwości wypadnięcia. W środku są pokryte miękkim materiałem, dzięki czemu nie zarysują naszego smartfona. Praktycznie każdy model posiada możliwość regulacji. Z jej pomocą, możemy ustawić urządzenie w dowolnej pozycji.

Uchwyt rowerowy na telefon

Jednak nie zawsze decydujemy się na wycieczkę samochodem. W letnie dni część z nas chętniej wybiera rower. Nie tylko jest on zdrowszym zamiennikiem, ale także pozwala nam ominąć utrudnienia w ruchu drogowym. Z jego pomocą wybierzemy się do miejsc niedostępnych dla zwykłych samochodów. Wyprawa do lasu, górska przejażdżka czy nie zbadany przez nas wcześniej teren. Nasz telefon bardzo nam to ułatwi, a przy okazji uprzyjemni, chociażby puszczając muzykę, czy jak wcześniej – pokazując trasę. Warto go zabezpieczyć, nie trzymając w kieszeni, z której może się wysunąć. Najlepszym rozwiązaniem będzie uchwyt na telefon do roweru.

Montujemy go do kierownicy za pomocą wytrzymałej obejmy. Odpowiedni montaż i wykonanie pozwala na usztywnienie całości i solidną pozycję, bez przenoszenia zbędnych wibracji. Spotkamy go zarówno w formie wcześniej wspomnianych zacisków, jak i specjalnych futerałów. Te pierwsze nie różnią się znacząco konstrukcją od swoich samochodowych produktów. Równie dobrze go utrzymuje i chroni przed wysunięciem. Z tą różnicą, że nie znajdziemy tutaj elastycznego ramienia. Część z nich, posiada możliwość regulacji pod kątem 360 stopni i dodatkowo zmieniać nachylenie. Jednak nie ustawimy telefonu na dowolnej wysokości i pozycji. Nic dziwnego, konstrukcja znacząco wystawała by poza rower. Wiązałoby się to ze stłuczeniem smartfona w razie upadku i możliwych komplikacjach przy prowadzeniu naszego jednośladu.

Druga opcja może być dla większości dużo bardziej interesująca. Są to niejako torby montowane w taki sam sposób do roweru. Mają przezroczysty przód, dzięki czemu mamy stały podgląd na wyświetlacz. W większości przypadków nie zmienia on funkcji dotykowych telefonu. Znajdziemy wodoszczelne i wodoodporne produkty, które świetnie zabezpieczą nasz telefon w trakcie złej pogody. Deszcz czy śnieg nie są przeszkodą dla wytrwałych rowerzystów, lecz mogą uszkodzić smartfona. Niektóre z modeli mają dodatkową kieszonkę znajdującą się pod miejscem na urządzenie. Możemy do niej schować drobne przedmioty jak dokumenty, portfel, klucze czy pieniądze. W środku wyłożony jest miękkim materiałem, więc nasz telefon uniknie przetarć i zarysowań. Są one bardzo praktyczne, szczególnie wybierając się w dłuższą trasę. Warto zainwestować w nie, zarówno do samochodu jak i roweru. Bardzo ułatwią nam korzystanie ze smartfona w trakcie jazdy i jednocześnie go zabezpieczą.

Ostatnim ciekawym produktem, są uchwyty na telefon zapinane na specjalny adapter. Wytwarzane przeważnie ze szkła węglowego. Jest to wyjątkowo lekki i zarazem wytrzymały materiał. Użycie go pozwala na zachowanie naprawdę niskiej wagi. Przy okazji nie zaburza on aerodynamiki roweru. Składają się one z dwóch części.
Pierwszym jest adapter, który podklejamy z tyłu naszego urządzenia. Nie ma znaczenia czy przykleimy je do etui lub plecków. Możemy wykorzystać jeden case, którego będziemy używać jedynie na rowerze. Mocna dwustronna taśma, która została w nich zastosowana utrzymuje adapter bez żadnego problemu. Nie zerwie się on przypadkowo, więc nie musimy się martwić o upadek telefonu. Z drugiej strony znajdziemy montowany do kierownicy uchwyt. Na jego szczycie znajduje się specjalnie skonstruowane miejsce, w które wpinamy nasz adapter. Po nałożeniu naszego smartfona utrzymuje się on sztywno i nie ma możliwości zsunięcia. W każdej chwili możemy odpiąć nasz telefon, aby zabrać go ze sobą. Za sprawą tego jest to naprawdę wygodne rozwiązanie.