Serwis hydraulicznych maszyn leśnych

Serwis hydraulicznych maszyn leśnych

Podczas wyrębu lasu prowadzone są różnego rodzaju prace wykorzystujące ciężkie maszyny, będzie to oczywiście ścinanie drzew, przewożenie pni do samochodów transportowych.

Obecnie można wykorzystać także różnego rodzaju specjalistyczne maszyny, które będą usuwały gałęzie, czy też korowały pień. Oczywiście musimy pamiętać że drzewa często będą bardzo ciężkie, dlatego też wykorzystywany sprzęt musi być odpowiedniej mocy. Obecnie nowoczesne maszyny pozwalają bardzo łatwo wycinać prowadzić wycinkę, maszyna która posiada odpowiednio wysoką łapę może chwytać konar drzewa następnie automatyczna piła podcina konar od dołu. Następnie ścięte drzewo odkładane jest na bok, które jest zabierane przez kolejną maszynę, która dokonuje obcięcia gałęzi. Wówczas także pień jest przycinany na odpowiednią długość i ładowany na samochód ciężarowy. Jest to z pewnością bardzo duże ułatwienie, w porównaniu z technologiami które były wykorzystywane jeszcze kilkanaście lat temu, Obecnie prace leśne mogą prowadzone być bardzo szybko. Serwis hydraulicznych maszyn leśnych

Oczywiście należy pamiętać iż będą potrzebne maszyny do usuwania korzeni.

Może być to prowadzone za pomocą spychaczy, które posiadają dużą moc, za pomocą łańcucha korzeń może zostać łatwo wyrwany, po czym spychacz wyrówna odpowiednio cały teren. Musimy pamiętać że tego rodzaju maszyny często wykorzystują układy hydrauliczne do zasilania poszczególnych elementów. W przypadku tego rodzaju pracy czasem może dojść do różnego rodzaju usterek, drzewo może spaść na elementy hydrauliczne, takie jak przewody, złączki, może także doprowadzić do pęknięcia uszczelki. Wówczas sprzęt może przestać działać, wyciek oleju spowoduje spadek ciśnienia w całym systemie, maszyna będzie niesprawna, trzeba będzie dokonać odpowiednich napraw. Obecnie firmy które prowadzą serwis maszyn leśnych, dojeżdżają na miejsce usterki, posiadają dobrze wyposażone samochody, które mają odpowiedni sprzęt. Często są to małe warsztaty, także urządzenia do wymiany różnego rodzaju elementów hydraulicznych, zakuwania węży, wykonują one także testy po naprawie, aby upewnić się że maszyna będzie działała tak jak należy.

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem hydrauliki siłowej BANAT: https://hydroserwishs.pl