Zalety depilacji woskiem

Zalety depilacji woskiem

Każdego roku wielu klientów odwiedza salony kosmetyczne aby usunąć zbędne owłosienie za pomocą metody woskowania lub pasty cukrowej. Woskowanie to bezpieczny, ekonomiczny i niezawodny sposób usuwania włosów na ciele.

W przeciwieństwie do golenia, dobry wosk może zatrzymać odrastanie niechcianych włosków na ciele nawet przez 6 tygodni. Dodając woskowanie do zabiegów pielęgnacyjnych, sprawisz, że Twoja skóra będzie gładka, świeża i czysta. Istnieją dwie metody woskowania, wosk zimny i gorący. Obie metody obejmują nakładanie wosku na skórę i usuwanie go za pomocą pasków materiału. Zimny wosk przykleja się bezpośrednio na skórę, a następnie usuwa, zaś gorący wosk nakłada się i usuwa za pomocą pasków materiału. Ogólnie rzecz biorąc, gorący wosk jest właściwym wyborem, jeśli chcesz usunąć twarde, gęste włosy. Jedną z najlepszych zalet woskowania jest to, że skóra będzie gładka i równa. Podczas woskowania nie tylko usuwasz niechciane włosy, ale również usuwasz suche i martwe komórki skóry. Dzięki woskowaniu nie jesteś narażony na żadne skaleczenia lub nacięcia, które mogą skutkować bliznami. To również odpowiednia metoda depilacji szczególnie dla osób, które mają skórę podatną na podrażnienia i wrastanie włosków po goleniu.

Woskowanie całkowicie usuwa niechciane włosy razem z ich korzeniami. W procesie woskowania bierze udział minimalna ilość substancji chemicznych, więc nawet depilacja bikini warszawa rzadko powoduje podrażnienia lub alergie skóry. Po woskowaniu odrastanie włosów jest bardzo powolne, często zajmuje od 4 do 6 tygodni. Zabieg woskowania jest zwykle bolesny za pierwszym razem, ale kolejne wizyty zwykle redukują przypadki bólu, a także leki przeciwbólowe przyjmowane na godzinę przed zaplanowanym woskowaniem. Na przykład nadmierny poziom bólu powstaje podczas woskowania ciała i nóg, ponieważ włosy są usuwane wbrew naturalnemu kierunkowi wzrostu włosów. Włosy muszą mieć określoną długość, zanim będzie można je skutecznie woskować, ale efekty końcowe są warte odrobiny niedogodności.