Treningi EMS pomagają wzmocnić siłę mięśni

Treningi EMS pomagają wzmocnić siłę mięśni

Jeśli myślisz, że ćwicząc kilkanaście minut dziennie można uzyskać wymarzoną sylwetkę, to z elektrostymulacją mięśni podczas treningu EMS jest to możliwe.

Zasada treningu opiera się na impulsach elektrycznych, które aktywują oddzielnie każdy mięsień do intensywnych skurczów, co prowadzi do ich zwiększonego wzrostu i siły. W przypadku treningu EMS ma on za zadanie wzmocnienie siły mięśni oraz stawów bez zbytniego czasu i wysiłku, aby budować sylwetkę i osiągać lepsze wyniki w sporcie. Trening EMS nie oznacza, że tylko impulsy elektryczne działają, trzeba również wykonywać normalne ćwiczenia, takie jak przysiady czy brzuszki. Razem zapewniają jednak pełne napięcie, które rozciąga się na całe ciało i wszystkie używane mięśnie. Ciało działa na stałe wbrew pulsom, zapewniając w ten sposób skurcz o wysokiej intensywności. Dzięki temu obciążeniu i związanej z nim regeneracji można osiągnąć optymalny wzrost mięśni. Trening EMS pozwala również mniejszym grupom mięśni rozwijać się i osiągać pożądane cele. Treningi EMS pomagają wzmocnić siłę mięśni

Podczas treningu tradycyjnego sportowcy poświęcają dużo czasu na ćwiczenia siłowe.

W przypadku treningu EMS trening trwa maksymalnie 30 minut, ale zapewnia pożądany efekt. Nawet jeśli trening EMS jest powiązany z wizytami na siłowni czy w centrach fitness, znacznie łatwiej jest zintegrować się z codziennym życiem. Połączenie treningu siłowego, wydolnościowego i sprawnościowego to zalecenie optymalnego treningu. Trening EMS może zastąpić trening siłowy krótkimi, ale bardzo intensywnymi sesjami. Celem treningu EMS jest poddanie mięśni dużej intensywności w celu wywołania wzrostu. Chociaż spalanie tłuszczu ma pierwszorzędne znaczenie dla wielu osób, nie powinno być jednak powodem podjęcia decyzji o uczęszczaniu na tego rodzaju treningi. Trening EMS wspomaga krążenie krwi w mięśniach, co może znacznie pomóc w szybszym uwolnieniu od napięcia mięśniowego, zakwasach czy urazach. Więcej o treningach EMS dowiesz się ze strony https://smartgym.com.pl/ems/. W wielu dyscyplinach sportowych siła ma duży wpływ na wyniki. Trening EMS maksymalizuje możliwości i siłę mięśni, a także koryguje nieprawidłową postawę, która może utrudniać wydajność.