Powody dla których warto grać w gry

Powody dla których warto grać w gry

Kiedyś gry używane były za bezwartościową stratę czasu, jednak nowoczesne badania wykazały, że pozwalają nam się rozwijać, zwiększać refleks, czy też prędkość podejmowania decyzji i działania pod presją.

Wiele naszych zachowań w grze może wpłynąć na nasze umiejętności współdziałania i umiejętności zachowań społecznych. Zdaniem naukowców różne postacie i miejsca w grach mogą wzbudzić zainteresowanie dziecka odkrywaniem, mogą budzić ciekawość dziecka na wiele różnych tematów. Gry wideo mogą zwiększyć aktywność dzieci. Podczas gdy niektóre gry promują interakcję na poziomie całego ciała, nawet te wymagające prosty kontroler ręczny mogą prowadzić do aktywności fizycznej. Gry sportowe obejmujące koszykówkę, tenis, a nawet jazdę na deskorolce mogą prowadzić do tego, że dzieci będą ćwiczyć te same umiejętności na świeżym powietrzu. Gry wideo mogą spowolnić proces starzenia. Wykazano, że gry logiczne obejmujące rozwiązywanie problemów, pobudzające pamięć i posiadające elementy układanki mają pozytywny wpływ na starszych graczy. Powody dla których warto grać w gry

W jednym badaniu zaledwie 10 godzin zabawy doprowadziło do poprawy funkcjonowania poznawczego u uczestników w wieku 50 lat i starszych poprawy, która utrzymywała się przez kilka lat.

Gry wideo mogą pomóc w nawiązywaniu nowych kontaktów społecznych. Gracze są czasami piętnowani jako zbyt izolowani, ale w rzeczywistości jest odwrotnie. Rozwój trybu wieloosobowego w trybie online ustąpił miejsca nowej formie kontaktów towarzyskich, w ramach której gracze wspólnie rozwiązują problemy. Często także organizowane są różnego rodzaju spotkania graczy w życiu realnym. Z pewnością gry strategiczne są możliwością rozwijania logicznego myślenia i przewidywania ruchów do przodu. Gry strzelanki, mogą rozwijać refleks, gry dla osób początkujących mogą być świetnym pomysłem na na naukę obsługi myszki i klawiatury. Oczywiście można postawić także na gry klasyczne takie jak szachy, rozgrywki z komputerem mogą być bardzo dobrym pomysłem, bez problemu znajdziemy również serwery, na których będziemy mogli zagrać w szachy innymi graczami. Dlatego też gry komputerowe, mogą być bardzo dobrym pomysłem na rozwój różnego rodzaju zdolności dla osób w różnym wieku.