Montaż szkła ochronnego na ekranie telefonu – instrukcja krok po kroku

Montaż szkła ochronnego na ekranie telefonu – instrukcja krok po kroku

Podstawowym zabezpieczeniem smartfonu jest pokrowiec, case i szkło ochronne, naklejone na ekran. Szkło hartowane doskonale zabezpiecza ekran przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jeżeli chcesz nakleić je samodzielnie na swój telefon – musisz wiedzieć, jak prawidłowo je zamontować. Ta prosta instrukcja pomoże Ci to zrobić!

KROK 1: Zacznij od sprzątnięcia przestrzeni

Zacznij od uprzątnięcia przestrzeni. Przetrzyj blat mokrą ściereczką, by pozbyć się kurzu i ewentualnych okruszków, które mogłyby przykleić się do szkła lub ekranu telefonu. Po sprzątaniu umyj dokładnie ręce i przygotuj telefon oraz szkło.

KROK 2: Zajmij się szkłem i smartfonem

Otwórz przygotowane wcześniej pudełko ze szkłem i sprawdź jego zawartość. Powinieneś w nim znaleźć hartowane szkło ochronne, które będzie dopasowane do modelu Twojego telefonu, a także dwie ściereczki – mokrą i suchą. Najczęściej zapakowane są w papierowe opakowanie i oznaczone kolorystycznie i numerycznie. Najpierw używa się bowiem chusteczki mokrej, a dopiero później suchej.

KROK 3: Wyczyść telefon

Jednym z najważniejszych kroków jest dokładne oczyszczenie ekranu smartfona za pomocą mokrej ściereczki. Zrób to uważnie, aby ekran był całkowicie czysty – pozbawiony ewentualnych drobinek kurzu, pyłu czy tłustych śladów. Gdy skończysz – powtórz czynność z użyciem suchej ściereczki.

KROK 4: Pora na szkło

Od strony klejącej szkła hartowanego należy odkleić folię, która je zabezpiecza. „Przymierz” szkło do telefonu, zwracając szczególną uwagę na otwory funkcyjne. Gdy widzisz, że trzymasz je odpowiednio – przyłóż je do ekranu i dociśnij na samym środku. Dzięki temu klej rozłoży się równomiernie.

Krok 5: Czas na dociskanie

Za pomocą suchej ściereczki przetrzyj szkło, dociskając je do powierzchni ekranu. Dociskając pozbywasz się powietrza i sprawiasz, że szkło jest idealnie dopasowane.

Dobrej jakości szkło hartowane chroni ekran, jednocześnie nie wpływając na właściwości ekranu i w pełni oddając kolory wyświetlacza. Jeżeli nie masz ochoty montować go samodzielnie lub kilkukrotne próby skończyły się fiaskiem – skorzystaj z pomocy specjalistów. Właściciele telefonów marki Apple mogą skorzystać m.in. z usług https://www.macforce.pl/.