Komfort na lata

Komfort na lata

Kto z nas nie zna charakterystycznego i nieprzyjemnego dźwięku paneli podłogowych? Jest sposób, by skutecznie wyeliminować ten dokuczliwy problem. Najpierw kilka słów o samych panelach podłogowych.

 

Panele podłogowe są chętnie wybierane przez konsumentów, ponieważ są funkcjonalne, łatwe w montażu, a także stosunkowo niedrogie. Wykonane z dobrej jakości materiałów panele bardzo dobrze sprawdzają się w codziennym użytkowaniu, są niezwykle funkcjonale oraz efektowne.

A co z charakterystycznym dźwiękiem, którego tak nie lubimy? Warto wiedzieć, że komfort akustyczny podłogi zależy w dużej mierze od dwóch czynników: równości posadzki oraz rodzaju zastosowanego podkładu. Pierwszy czynnik to kwestia budowlana, na którą niekoniecznie mamy wpływ. Inaczej jest w przypadku podkładu, który możemy wybrać sami. By dokonać dobrego wyboru, warto zapoznać się z zamieszczonymi poniżej informacjami.

Jaki podkład sprawdzi się najlepiej?

Wysokiej jakości podkład poliuretanowo-mineralny znacznie zwiększa komfort akustyczny użytkowania paneli podłogowych.

Ogrzewanie podłogowe a podkład, czyli przydatne informacje

Ogrzewanie podłogowe nie wyklucza zastosowania podkładu, jednak musimy pamiętać o bardzo ważnej sprawie, czyli o oporze cieplnym, który powinien być bardzo niski (R=0,01). Podkłady najwyższej jakości spełniają ten wymóg, jednocześnie w znacznym stopniu poprawiają komfort akustyczny użytkowych paneli podłogowych.

Jak zatem sprawdzić i odszukać parametr informujący o wartości oporu cieplnego, a tym samy uniknąć niefortunnego zakupu?

Współczynnik oporu cieplnego oznaczony jest za pomocą symbolu „R”. Obowiązuje zasada, że im niższy współczynnik oporu cieplnego, tym lepiej.

Miejmy również na uwadze, że podkład wykonany z tworzywa najwyższego jakości przekład się na jego cenę. Pamiętajmy, że jakość przekłada się na komfort i długi czas użytkowania podkładu. Cena nie powinna przesądzać o wyborze konkretnego produktu.

Tworzywo, które dobrze pochłania dźwięk

Podkład poliuretanowo-mineralny bardzo dobrze tłumi dźwięk wydawany przez panele podłogowe, jednocześnie odznacza się bardzo niskim oporem cieplnym, co niewątpliwie jest jego zaletą. Podkład wykonany z tego materiału znajdzie zastosowanie w przypadku większości paneli podłogowych.

Komfort i jeszcze raz komfort

Odpowiedni podkład zwiększa komfort akustyczny w użytkowaniu paneli podłogowych, co dla wielu osób będzie miało niemałe znaczenie.

Na koniec pozostaje cieszyć się kawałkiem podłogi, który posłuży nam przez wiele lat.

Więcej informacji znajdziesz na: https://podlogi24.net/wineo-profesjonalny-podklad-2mm-pod-panele-wyciszajacy-z-folia-mistrz-!-sound-protect-eco-plus-o_l_1523.html