Co nowego przynosi iPhone 11?

Co nowego przynosi iPhone 11?

Nie ma najmniejszej wątpliwości, że na premierę iPhone’ów czekają wszyscy fani urządzeń z logo nadgryzionego jabłka. W 2019 zaprezentowano m.in. iPhone 11, który zaskoczył liczbą sprzedaży samego prezesa marki Apple. Co nowego przynosi iPhone 11?

iPhone 11 – co nowego?

Patrząc na jedenastkę, można zauważyć od razu prosty, a nawet i przeciętny wygląd. Ma na to wpływ przede wszystkim moduł tylnego aparatu i dość grube marki dookoła ekranu. Aparat dość mocno wystaje, przez co nie można go położyć płasko na blacie, bo się po prostu buja. Na całe szczęście można to zniwelować poprzez zastosowanie specjalnego etui. Co prawda ta wysepka nie wygląda zbyt estetycznie, ale przecież nie wygląd jest najważniejszym kryterium przy wyborze smartfona. Liczy się przede wszystkim funkcje, jakie posiada. Warto dodać, że telefon jest nieco cięży. Jego waga wynosi aż 194 g i odczuwa się to przy każdym sięgnięciu po telefon. W codziennym użytkowaniu nie powinno to przeszkadzać. Jednak osoby, które lubią małe i lekkie urządzenia, będą musieli się przyzwyczaić. 

Co nowego przynosi iPohe 11?

Oprócz nieco odmiennego wyglądu jedenastka przynosi sporo nowych funkcji. Z tyłu mamy dwa tylne aparaty 12 Mpix – 26 mm f/1.8 i 13, f/2.4, które połączone są z szeroko i ultra szerokokątnym obiektywem. Trzeba przyznać, że robią znakomite zdjęcia i spokojnie zaspokoją potrzeby amatorów i miłośników fotografów. Nowością jest także smart HDR, który poprawia rozpiętość tonalną zdjęć. Zastosowano również pełny tryb portretowy, który jest doskonały do robienia selfie.

Ponadto mamy możliwość nagrywania filmów w 4K ze stabilizacją obrazu w 60 fps. A podczas samego nagrywania możemy przełączać między obiektywami z płynnym zoomem. Mamy tu jeszcze QuickTake, czyli możliwość nagrania wideo podczas robienia zdjęć poprzez przytrzymanie spustu migawki. Bardzo fajną opcją jest Slofie, czyli tryb zwolnionego filmu dla przedniej kamerki. Ciekawą opcją jest wodoodporność do 2 m przez 30 min. Na jego korzyść przemawia również bateria, która działa o godzinę dłużej niż w iPhone XR. Co prawda nie jest to zbyt duża różnica, ale zawsze krok do przodu.

iPhone 11 – wydajność na wysokim poziomie

Jedenastka wyróżnia się niezwykłą wydajnością. W iPhone 11 zastosowano układ Apple A13 Bionic, dodatkowo wspierany 4 GB RAM. Dzięki temu praca na nim jest szybka, płynna i niezwykle przyjemna. Doskonale radzi sobie z wielozadaniowością i nawet gracze nie będą narzekać. Jeżeli chodzi o pojemność, to dostępna jest: 64 GB, 128 GB i 256 GB. Co ciekawe, nie zastosowano tu panelu OLED, a Liquid Retina LCD o rozdzielczości 1792×828. Co prawda nie jest to pełne Full HD i jeśli ktoś ma bardzo dobre oko, może się przyczepić. Mimo to wyświetlacz i tak wiernie oddaje kolory, ma szeroki kąt widzenia i świetną jasność, sięgającą 625 nity.

Więcej informacji znajdziesz na https://idream.pl/iphone/iphone-11.html