Niezawodne łańcuchy tnące do pił STIHL i OREGON

Niezawodne łańcuchy tnące do pił STIHL i OREGON

wybór jest bardzo zróżnicowany

Najważniejszą częścią każdej piły łańcuchowej jest oczywiście łańcuch. Niestety jako część najbardziej eksploatowana, prędzej czy później ulega on zużyciu. Nie musi świadczyć to o złej jakości produktu, jest to po prostu naturalny proces. Niemniej jednak, element ten trzeba wówczas wymienić. Najczęściej polecane przez profesjonalistów w takiej sytuacji są łańcuchy tnące do pił STIHL i OREGON.

Łańcuchy tnące do pił STIHL i OREGON – na co zwracać uwagę?

Jeśli chodzi o łańcuchy tnące do pił STIHL i OREGON, wybór jest bardzo zróżnicowany. Znajdziemy tu zarówno produkty przeznaczone do cięcia pustaków, metalu, betonu, drewna z gwoździami, cegły czy cięcia w ziemi. Poradzą sobie one z drobnymi gałązkami, ale i z drewnem wielkowymiarowym, zmarzniętym bądź zanieczyszczonym pyłem betonowym lub piaskiem. To, co je łączy, to najwyższa jakość wykonania. Posiadają one również niską skłonność do odbić i odrzucania wstecznego, co z kolei przekłada się na komfort oraz bezpieczeństwo użytkowania. Jak jednak z tego szerokiego przekroju wybrać łańcuch idealny do posiadanej przez nas piły? Musimy uwzględnić tu kilka parametrów.

Pierwszym ważnym parametrem jest podziałka łańcucha do piły. Jest to odległość pomiędzy osiami pierwszego oraz trzeciego nita podzielona przez dwa. Aby poznać wartość podziałki, otrzymany wynik należy wyrazić w calach. Najczęściej spotykanymi opcjami w tym przypadku są 1/4, 3/8, 3/4, ale może to też być przykładowo 0,325 cala.

Duże znaczenie będzie miała ponadto liczba ogniw, czyli mówiąc bardziej potocznie: liczba ząbków. Pozwala ona dostosować długość produktu do wielkości prowadnicy posiadanego narzędzia. W przeciwieństwie do podziałki łańcucha, nie potrzebujemy tutaj żadnych specjalistycznych instrumentów, aby dokonać pomiaru tej właściwości.

Ostatnim istotnym wymiarem jest grubość łańcucha do pilarki. Jest ona mierzona w części ogniwa prowadzącego, który to wchodzi do rowka prowadnicy. Najpopularniejsze grubości to 1,3 mm, 1,5 mm oraz 1,6 mm. Grubość łańcucha oraz dwa pozostałe parametry zazwyczaj są uwzględniane w symbolu konkretnego modelu.

wybór jest bardzo zróżnicowany

Najlepsze kosiarki spalinowe STIHL

Posiadanie sprawnej piły łańcuchowej umożliwia nam zadbanie o wiele elementów naszego ogrodu. Niemniej jednak, zdecydowanie nie jest to urządzenie, które można by uznać za wystarczające w tym zakresie. W końcu trudno by było przy pomocy piły uzyskać piękny trawnik, prawda?

Największą zaletą, jaką posiadają kosiarki spalinowe STIHL jest możliwość pracy niezależnie od dostępu do źródła elektryczności. Szeroki wybór modeli gwarantuje idealne dopasowanie sprzętu do naszych potrzeb. To, co wyróżnia te narzędzia to duża moc oraz szerokość robocza, które przekładają się na długą pracę kosiarki niezależnie od stopnia trudności zadania, z którym musi się zmierzyć.

Kosiarki spalinowe STIHL są niezastąpione wszędzie tam, gdzie występuje jakikolwiek trawnik. Nie da się ukryć bowiem, że nawet najmniejszy skrawek zieleni prezentuje się znacznie lepiej, gdy jest zadbany i schludnie obcięty.