Zlew granitowy z kompozytu

Zlew granitowy z kompozytu

Zlewozmywak granitowy kompozytowy jest produktem inżynieryjnym wytwarzanym przy użyciu mieszanki granitowego pyłu kamiennego i żywic akrylowych uformowanych w zlewozmywak.

Zlewozmywaki kompozytowe złożone z pyłu kwarcowego i żywic akrylowych są bliskimi kuzynami, a etykiety „kamień kompozytowy” i „zlew granitowy” są czasami używane zamiennie. W sprzedaży znajdziemy również zlewozmywaki z litego kamienia. Znajdziesz zarówno zalety, jak i wady za włączenie zlewozmywaka z granitu kompozytowego do kuchni, warto więc zastanowić się, czy zlewozmywak granitowy jest odpowiedni do naszej kuchni. Wysokiej jakości zlewozmywaki granitowe powstają pod wysokim ciśnieniem, co czyni je nieporowatymi, higienicznymi i odpornymi na ciepło, plamy i zarysowania. Ponadto, w przeciwieństwie do naturalnego granitu, powierzchnia zlewozmywaka z granitu kompozytowego nie wymaga uszczelnienia. Jednak czyszczenie i usuwanie plam z zlewozmywaka z granitu to inna historia. Silnie działające chemikalia mogą uszkodzić kompozytowy zlew granitowy, dlatego postępuj zgodnie z zaleceniami producenta dotyczącymi czyszczenia powierzchni, a także odpowiednich środków czyszczących. Niektóre zlewozmywaki z granitu kompozytowego mogą zostać uszkodzone przez ciepło, co powoduje skazy żywic topliwych, a materiał zarysowuje się. Sprawdź gwarancję producenta i wybierz produkt zaprojektowany pod kątem wysokiej odporności na ciepło.


Zlewozmywaki kompozytowe wymagają pewnej konserwacji, aby utrzymać nienaruszoną powłokę. Aby to zrobić, nałóż środek czyszczący i uszczelniacz na powierzchnię zlewu miękką ściereczką. W sprzedaży znajdziesz szeroką gamę stylów, rozmiarów, kształtów, wykończeń i opcji kolorystycznych zlewozmywaków granitowych. Rozważając zakup zlewozmywaka granitowego albo ze stali nierdzewnej, będziesz mieć o wiele więcej opcji do wyboru w pierwszym przypadku. Kompozytowy zlewozmywak granitowy ogólnie kosztuje mniej niż naturalny zlew granitowy. Trzeba wziąć również pod uwagę, że wysokiej jakości zlewozmywaki z granitu są droższe niż inne materiały, takie jak stal nierdzewna i porcelana.