Stylowe płytki do łazienki

Stylowe płytki do łazienki

Obecnie kiedy chcemy wykończyć naszą łazienkę, chcemy aby wyglądała ona stylowo i elegancko, mamy do wyboru bardzo wiele płytek z różnych materiałów.

Może być to naturalnie glazura, są to płytki najczęściej pokryte szkliwem, stosuje się na ścianę. W przypadku terakoty będą to płytki kamionkowe, w tym wypadku możemy znaleźć płytki o różnej fakturze, mogą być tak że oczywiście gładkie, bardziej klasyczne. Oczywiście warto pamiętać że terakota na podłogę musi charakteryzować się dużą wytrzymałością. Powinna wytrzymywać nacisk nie tylko domowników, ale także różnego rodzaju wyposażenia, mebli łazienkowych. Będziemy stawiali na niej przykładowo naszą wannę czy też prysznic. Oczywiście w tym przypadku bardzo ważna jest ścieralność, musimy wybrać taką terakotę aby służyła ona nam przez wiele lat, aby nie pojawiały się na niej różnego rodzaju odbarwienia związane ze ścieraniem. Oczywiście powinniśmy także zwrócić uwagę na wchłanianie płynów, płytki mogą bowiem w pewnym stopniu absorbować wodę, dlatego też zwrócimy tutaj uwagę aby były to płytki odporne na działanie wody oraz wilgoci.

Stylowe płytki do łazienki

Warto pamiętać iż w łazience często będzie to woda przykładowo z mydłem, czy też płynem i szamponem, które mogą działać niekorzystnie na fakturę, naszej płytki.

Dlatego też w tym przypadku nie warto oszczędzać, warto postawić na sprawdzone rozwiązania wysokiej jakości, które będą nam dobrze służyły przez lata. W zależności od naszych indywidualnych upodobań, będziemy mogli dobierać kolorystykę, w tym przypadku mamy do wyboru bardzo szeroką paletę barw. Każdy producent oferuje płytki od białych aż po czarne, oczywiście dostępne są różne inne kolory z szerokiej palety barw. Możemy także zakupić płytki o określonej fakturze, wypukłe z różnego rodzaju wzorami. Oczywiście wiele osób wybierze styl klasyczny prostych płytek, które z pewnością będą łatwe w utrzymaniu, łatwo będzie je wyczyścić, dobrym przykładem aą płytki calacatta marble, to wyjątkowy produkt od firmy Opoczno, który z pewnością spełni oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Są to duże płytki które wyglądem imitują marmur, możemy kupić je w dość dużych rozmiarach przykładowo 60 x 60 cm, lub większych.