Stylowy taras z desek drewnopodobnych

Stylowy taras z desek drewnopodobnych

Bardzo dobrym materiałem, który sprawdzi się w przypadku tarasu, jest deska kompozytowa.

Jest ona wykonana z materiału, który zawiera przykładowo 60% pyłu drewnianego, 30% polietylenu oraz 10% różnego rodzaju dodatków. Dzięki temu jest to deska bardzo wysokiej trwałości, w odróżnieniu od desek drewnianych materiał ten nie wysycha, nie kurczy się z biegiem czasu. Dodatkowo jest to materiał odporny na ścieranie. Oczywiście deska kompozytowa musi być impregnowana, dodatkowo zabezpieczona, jest to produkt trwały, który będzie świetnym materiałem na balkon czy też taras.

Stylowy taras z desek drewnopodobnych

Wytrzymałe deski tarasowe z kompozytu

Deska tego typu może być zastosowana także na elewacjach, dobrze sprawdzi się na dolnej części elewacji budynku, może być zabezpieczeniem, ale także odpowiednio dobrana kolorystyka będzie ozdobą naszego domu. Wykorzystanie dodatków takich jak polietylen powoduje, iż są to produkty trwałe, dodatkowo duża zawartość pyłu drewnianego sprawi, iż deska będzie posiadała naturalną fakturę. Oczywiście mogą być to deski o powierzchni jednolitej lub też mogą posiadać żłobienia, które doskonale sprawdzą się w przypadku stopnic, będziemy mogli wykonać z nich schody na taras. Deska kompozytowa w odróżnieniu od naturalnej nie będzie wymagała specjalnych zabiegów związanych przykładowo z impregnowaniem czy też zabezpieczeniem, w tym przypadku możemy ułożyć gotowe deski na tarasie.

Należy pamiętać, iż elewacje czy też taras wykonany z desek naturalnych może powodować pewne problemy w przyszłości, jeżeli drewno nie wyschło, nie było leżakowane przez odpowiednio długi czas, jego objętość może się zmniejszać. Z czasem powstaną pomiędzy dyskami szczeliny. W tym przypadku taras pozostanie równy, zastosowanie specjalnych domieszek powoduje, iż objętość deski kompozytowej pozostanie taka sama. Warto zwrócić uwagę na szeroki wybór kolorystyczny, będziemy mogli wybrać odcienie desek, które będą najlepiej będą pasowały do naszego tarasu.

Warto zapoznać się z artykułem https://panelstyl.com.pl/produkty/deska-tarasowa/, możemy znaleźć tam sporo informacji na temat desek tarasowych, ich składu. Rodzajów desek kompozytowych jest wiele, mogą one posiadać różne długości, przykładowo od 3,5 do 5 czy też nawet 6 m. Z pewnością będziemy mogli dobrać je wielkością do naszego tarasu.