Rady, które pomogą Ci swobodnie oddychać

Rady, które pomogą Ci swobodnie oddychać

Życie z astmą jest ciężarem, a ataki astmy są wręcz przerażające.

Możesz ominąć ten niepokój, ucząc się, jak właściwie radzić sobie z astmą i jej objawami. Wskazówki w kilku następnych akapitach szczegółowo opisują różne metody leczenia astmy.Regularnie myj pościel, przynajmniej raz w tygodniu. Twoja pościel może zawierać kurz i mikroskopijne roztocza, które mogą powodować astmę. Powinieneś również umieścić na materacu ochronny plastikowy pokrowiec, ponieważ nie możesz go prać. Przechowuj czystą pościel w szufladzie, w której się nie zakurzy.Aby mieć pewność, że w pełni wykorzystujesz inhalator, wstrzymaj oddech na 3-5 sekund za każdym razem, gdy się zaciągasz. Daje to czas na wdychanie leku głęboko do płuc, aby mógł szybko zacząć działać. Gdy skończysz wstrzymywać oddech, wypuść powietrze powoli.Upewnij się, że znasz swój oddech. Obserwuj sposób, w jaki oddychasz, gdy jesteś spokojny i bez objawów. Kiedy zdasz sobie sprawę, że Twój oddech się zmienił, możesz rozważyć techniki relaksacyjne i oddechowe, aby się uspokoić i uniknąć ciężkich ataków astmy. Podczas ataku postaraj się powrócić do normalnej głębokości i tempa oddechu.Kiedy wiesz, że masz astmę, ćwicz umiarkowanie. Nadmierna i długotrwała aktywność fizyczna może generować ataki astmy. Niektórzy ludzie mają ataki tylko podczas tych ćwiczeń. Pamiętaj, aby oddychać przez nos podczas ćwiczeń, ponieważ oddychanie zimnym powietrzem przez usta może wywołać twoje ataki.Aby złagodzić lub zapobiec atakom astmy, zminimalizuj częstotliwość i częsty kontakt ze zwierzętami. Rady, które pomogą Ci swobodnie oddychać

Nawet jeśli nie jesteś uczulony na sierść zwierząt domowych lub łupież, co jest częstym zjawiskiem w przypadku astmy, możesz mieć atak wywołany przez brud lub łupież zwierząt domowych, które po prostu znajdują się w powietrzu.

Jeśli masz w domu zwierzęta, często odkurzaj, aby ograniczyć zanieczyszczenia powietrza wywołane przez zwierzęta.Utrzymuj wilgotność w domu na kontrolowanym poziomie za pomocą osuszacza. Miejsca, które są suche i czyste, powinny pozostać na szczycie listy metod leczenia astmy. Zapewnienie niskiej wilgotności w domu oznacza, że ​​żyjesz i oddychasz w bardziej idealnych warunkach, które pomagają uniknąć sezonowych czynników wywołujących ataki.Astma może wahać się od niewielkiego rozdrażnienia do całkowitego, zagrażającego życiu stanu. Aby zapobiec atakom astmy, pamiętaj o umiarze, zwłaszcza podczas aktywności na świeżym powietrzu w czasie upałów. Gorące i wilgotne powietrze może utrudniać oddychanie każdemu, ale dla osoby z astmą może to być śmiertelne. Jeśli masz pracę na zewnątrz, spróbuj zrobić to wcześnie rano lub późno w ciągu dnia i unikaj południowego słońca i upałów.Pozostań w środku, gdy jest wilgotno lub w czasie wysokiego pylenia. Wiosna jest przyjemna, ale nie, jeśli nie możesz oddychać i to jest pora roku, która prawdopodobnie spowoduje największe pogorszenie stanu astmy. Zaproś przyjaciół i znajdź zajęcia w domu, którymi możesz się cieszyć w tych czasach, abyś nie czuł się pozbawiony możliwości wyjścia na zewnątrz.Dbanie o zdrowie może być sposobem na lepszą kontrolę astmy. Przeziębienie, a także wirusy i infekcje bakteryjne mogą powodować zaostrzenie lub atak astmy. Zwłaszcza przeziębienia, które wytwarzają śluz lub kroplówkę z nosa, która może dostać się do płuc.Jeśli masz astmę, ważne jest, aby wiedzieć, jak z nią żyć. Z astmą można sobie lepiej radzić, gdy masz wiedzę, jak sobie z nią radzić prawidłowo. Na szczęście każdego roku dowiadujemy się więcej o leczeniu astmy, co może pomóc Ci w życiu.