Serwis telefonów komórkowych

Serwis telefonów komórkowych

Telefon komórkowy to najczęściej eksploatowane urządzenie, praktycznie nie rozstajemy się z nim przez cały dzień. To niestety sprawia, że bardzo często ulega uszkodzeniu i to najczęściej z naszej winy.

Jak chronić telefon

Na uszkodzenia najbardziej narażone są smartfony, których przedni panel to właściwie tylko szklany ekran i to on najczęściej ulega uszkodzeniu mechanicznemu. Wystarczy, że go niechcący upuścimy i w najlepszym wypadku pęka sama szybka, w najgorszym uszkodzeniu ulega cały ekran. Jedynym rozwiązaniem jest oddanie telefonu do serwisu. Za usługę musimy zapłacić od 100 do kilkuset złotych. Nawet jeżeli telefon jest na gwarancji, to nie obejmuje ona uszkodzeń mechanicznych. Wyjątek stanowią telefony z dodatkowym ubezpieczeniem. Wtedy za wymianę zapłaci ubezpieczyciel. Uszkodzenie szybki lub ekranu to najczęściej zlecana usługa w serwisach telefonów komórkowych stanowi ok. 45%. To przede wszystkim z tego powodu warto kupić dobre etui chroniące telefon.

Smartfon nie lubi wody

Drugą najczęstszą przyczyną awarii telefonów komórkowych jest ich zalanie wodą lub jakimś napojem. W tym przypadku naprawa telefonów komórkowych będzie możliwa tylko wtedy, gdy nie spowodujemy zwarcia w telefonie. Nie wolno go włączać i sprawdzać, czy działa. Jak najszybciej należy wyciągnąć baterię i kartę SIM oraz osuszyć telefon ręcznikiem papierowym i oddać do serwisu. Porady typu suszenia suszarką, na słońcu lub w ryżu są nieskuteczne i tracimy tylko przez to cenny czas. Im wcześniej serwis telefonów komórkowych zajmie się profesjonalnie naprawą telefonu, tym większe szanse na jego uratowanie i koszt naprawy będzie niższy, bo mniej podzespołów ulęgnie uszkodzeniu. Niestety przed zalaniem nie da się uchronić smartfona, pozostaje tylko ostrożność.

Co jeszcze może się popsuć?

Umiejętnie obsługiwany telefon komórkowy w zasadzie się nie psuje i bezawaryjnie może służyć nawet kilka lat. Intensywna eksploatacja może jednak spowodować, że po pewnym czasie uszkodzeniu ulegnie gniazdo ładowania, zwłaszcza jeżeli nie używamy oryginalnej ładowarki. Wymiana gniazda możliwa jest tylko w serwisie, ponieważ wiąże się to koniecznością wymiany całego podzespołu. Sporadycznie w telefonach psuje się ekran dotykowy, aparat lub mikrofon. Jeżeli jednak już coś się zepsuje to nim zdecydujemy się na zakup nowego telefonu, warto w skorzystać z serwisu, na pewno będzie znacznie taniej. Polecamy szczególnie usługi specjalistów ze sprawdzonej przez nas firmy https://amserwis-gsm.pl/, którzy od wielu lat prowadzą serwis naprawy telefonów i komputerów. Zachęcamy do odwiedzin ich strony firmowej i kontaktu!